Nowa marka na horyzoncie! VASINA to projekt znanej stylistki i kostiumografki Vasiny Maćkowiak. Zapewne znacie jej twórczość. To ona jest odpowiedzialna za niezwykle stylowe i oryginalne looki sceniczne Brodki. Absolwentka projektowania ubioru poznańskiej Wyższej Szkoły Sztuk Stosowanych stworzyła duet razem z Lenką Poneman, która zajęła stanowisko dyrektor artystycznej VASINA i odpowiada za koncepcję marki, także za oceanem.

W premierowej linii VASINA znajdziemy mocne kolory i ciekawe, geometryczne konstrukcje oraz przyciągające wzrok detale. Na pierwszy rzut oka prezentowane ubrania mają w sobie klasyczny sznyt, ale szybko okazuje się, że to nietuzinkowe stroje, które mają w sobie "charakterek". "Wiodącym materiałem jest wełna - kojarzona zwykle z męską garderobą, ujęta w bardzo kobiecy sposób. Każdą rzecz będzie można odszyć indywidualnie, na miarę. W kolejnych kolekcjach dostępne będą też rzeczy produkowane w większych seriach, tzw. ready to wear".

Wraz z rozwojem marki i premierową kolekcją powstało studio przy ulicy Nowogrodzkiej 18/10A pełniące rolę "pracowni, miejsca spotkań z klientkami i dziennikarzami". Jak możemy przeczytać w informacji prasowej: "w modernistycznych wnętrzach warszawskiego studio znajdzie się też przestrzeń dla wyjątkowych projektów artystycznych związanych z marką i jej założycielkami." Do 28 października będzie można tam zobaczyć wystawę fotografii autorstwa kolejnego niezwykłego duetu - Wunsche & Samsel. Na zdjęciach zobaczymy m.in. znane aktorki i wokalistki: Magdalenę Cielecką, Małgorzatę Szumowską, Brodkę, Marię Peszek, Agnieszkę Grochowską, Katarzynę Herman, Magdalenę Popławską czy Danutę Szaflarską. Wszystkie bohaterki pozują oczywiście w najnowszej kolekcji VASINA.

Vasina - premiera kolekcji oraz wystawa fotograficzna >>

Wystawa zdjęć autorstwa Wunsche-Samsel z sesji wizerunkowej najnowszej kolekcji marki VASINA od 19 września do 28 października, dostępna  jest od poniedziałku do piątku, godz. 12:00 – 16:00 lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym

Studio VASINA ul. Nowogrodzka 18/10 A, Warszawa

Telefon: 501 221 021

Jesteśmy na wernisażu zdjęć oraz premierze kolekcji @vasinastudio #repost @ewa_elle #ellepl #exhibition #instaart #photos

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ELLE Poland (@ellepolska)