Lubimy ponadczasowe rzeczy, które służą nam przez wiele lat. W naszych szafach nie brakuje klasyków pamiętających czasy młodości naszych mam. Staramy się nie robić bezmyślnych zakupów, pomimo trendów zmieniających się z miesiąca na miesiąc. Jesteśmy odpowiedzialniejsze, niż kiedyś - sprawdzamy, skąd pochodzi i z czego jest zrobione ubranie, jakie wpadło nam w oko. 

Dlatego cenimy sobie eko marki szanujące środowisko oraz swoich pracowników. Fajnie jest nosić na sobie rzecz przyjazną dla natury. Jeszcze fajniej, kiedy mamy pewność, że została dla nas uczciwie zrobiona. Do takich brandów należy "Ushirika". Made in Kenia!

Polsko-kenijski projekt łączy zabawę modą z pomocą dla kobiet mieszkających w slumsach

Dzięki Fundacji Razem Pamoja w Kenii powstała spółdzielnia, w której, pod okiem specjalistów, kobiety nauczyły się szyć od zera i wytwarzają: torby na ramię, etui na laptopy z worków po ryżu, plecaki, worki, buty z podeszwami z zużytych opon, klapki z paskami z torebek foliowych, płaszcze zero-waste oraz inne wyroby, najczęściej z lokalnych tkanin i materiałów z recyclingu. Rzeczy są przywożone do Polski i sprzedawane w sklepie stacjonarnym "Pamoja Goods" w Krakowie. Można je zamawiać na ushirika.pl - wybrać swój rozmiar, krój czy kolorystykę dostępnych butów czy akcesoriów!

"My, kobiety z Mathare, slumsu w Nairobi, walczymy o godne życie dla nas, naszych rodzin i społeczności. Nauczyłyśmy się szyć i założyłyśmy spółdzielnię krawiecką. Kupując nasze rzeczy zapewniasz nam miejsce pracy. Dziękujemy!" - można przeczytać na stronie marki.

Ekologiczna marka "Ushirika" produkuje ubrania i dodatki w żywych kolorach, z niepowtarzalnymi wzorami. Każda rzecz jest unikatem, na życzenie można ją spersonalizować. Kwota za nie zapewnia miejsce pracy kobietom wykluczonym przez system ekonomiczny. Cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wynagrodzenie dla pracowników. Opłaca czynsz, materiały, naprawę maszyn do szycia, posiłki dla członków spółdzielni czy wynagrodzenie dla nauczycieli. Ta moda przynosi korzyści dla wszystkich - konsumenta, pracownika i środowiska!