„Red, White & Royal Blue” – wszystko, co wiemy o filmie

Film powstanie na motywach bestsellerowej powieści Caseya McQuistona „Red, White & Royal Blue”. Od momentu pojawienia się na rynku w 2019 roku, książka odniosła ogromny sukces, zajmując pierwsze miejsca na listach bestsellerów New York Timesa i USA Today. W rolach głównych zobaczymy Taylora Zakhara Pereza i Nicholasa Galitzine’a. Jak niedawno ogłoszono, w filmie zagra także Uma Thurman, która wcieli się w postać prezydenta Stanów Zjednoczonych. „Red, White & Royal Blue” ma zostać zrealizowany przez Prime Videoys. Za reżyserię ma być odpowiedzialny zdobywca nagrody Tony, dramaturg Matthew López, który stworzył także scenariusz na podstawie wcześniejszego szkicu autorstwa Teda Malawera. „Red, White & Royal Blue” będzie jego pełnometrażowym debiutem reżyserskim. López nie ukrywa swojej radości, że to właśnie Uma Thurman zagra w jego filmie jedną z głównych ról.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że Uma dołączy do nas, aby zagrać prezydentkę Claremont. Jej inteligencja, ciepło i humor idealnie pasują do tej postaci. Nie mogę się doczekać, aby razem z nią znaleźć się na planie.

Oprócz wyżej wymienionej obsady, w „Red, White & Royal Blue” występują również Rachel Hilson, Clifton Collins Jr, Stephen Fry, Sarah Shahi, Ellie Bamber, Aneesh Sheth, Polo Morin, Ahmed Elhaj i Akshay Khanna.

„Red, White & Royal Blue” – o czym będzie film?

Red, White & Royal Blue” opowiada historię Alexa Claremonta-Diaza (w tej roli Perez), młodego Meksykanina, którego matka (Uma Thurman) wygrała niedawno wybory prezydenckie, dzięki czemu Alex stał się twarzą Białego Domu i amerykańskim odpowiednikiem rodziny królewskiej. W tej nowej roli Alex musi bardzo dbać o swój wizerunek, co przychodzi mu naturalnie. Chłopak napotyka jednak poważny problem: jest zmuszony zaprzyjaźnić się ze swoim angielskim rywalem, księciem Henrykiem (Galitzine). W miarę jak obaj starają się utrzymać swój nieskazitelny wizerunek, w końcu nawiązuje się między nimi więź większa i głębsza, niż którykolwiek z nich się spodziewał. Alex musi utrzymywać swój romans z księciem Henrykiem w tajemnicy, aby nie zrujnować szans matki na reelekcję.