Kiedyś sławy albo z pełną pompą prezentowały swoje pociechy na okładkach magazynów, albo za wszelką cenę chowały je przed ciekawskimi spojrzeniami. Dziś chętnie wybierają trzecią drogę. Kiedy dzieci osiągną odpowiedni wiek i wyrażą chęć pójścia w ślady rodziców, powoli wprowadzają je w towarzyskie kręgi. Stąd sieć regularnie szturmowana jest przez urocze wielopokoleniowe zdjęcia. Debiut w świetle reflektorów ma już za sobą syn Colina Farrella i Alicji Bachledy-Curuś. Na paryskim pokazie mody gościły niedawno dzieci Matthew McConaugheya. Małymi krokami do rozpoznawalności dąży też 20-letnia córka Catherine Zety-Jones i Michaela Douglasa.

Uma Thurman z 21-letnim synem na festiwalu w Cannes. Levon jest łudząco podobny do sławnych rodziców i siostry

Dominique Charriau/WireImage

Przed uroczystym pokazem „Kochanicy króla” – kostiumowego filmu, który być może będzie nowym otwarciem dla zapomnianego przez wielkie wytwórnie Johnny'ego Deppa – przed tłumem fotoreporterów stanęli także Uma Thurman i 21-letni Levon Roan Thurman-Hawke. Choć to zdecydowanie 53-latka skupiała na sobie niemal całą uwagę, to dziś równie dużo mówi się o podobieństwie, jakie łączy ją z synem. Gwiazda wystąpiła w bladoróżowej sukni haute couture Dior na cienkich ramiączkach, satynowej pelerynie ze zjawiskowym trenem i kolii Chopard. Towarzysz aktorki miał na sobie elegancki granatowy garnitur. Mama i syn trzymali się za ręce i posyłali uśmiechy w stronę obiektywów.

Dla Levona nie było to pierwsze publiczne wystąpienie. Syn Umy Thurman i Ethana Hawke'a kontynuuje rodzinną tradycję i coraz mocniej angażuje się w aktorstwo. W 2018 roku współtworzył krótkometrażowy „Blackout”. Już niebawem zobaczymy go w serialu „The Crowded Room”, gdzie partnerował między innymi Tomowi Hollandowi. Na ten rok zaplanowano również premierę „Pussy Island” w reżyserii Zoë Kravitz. W trzymającym w napięciu thrillerze zagrał u boku Channinga Tatuma i Naomi Ackie. Czy pierwsze role pozwolą mu dorównać sławą starszej siostrze, która zasłynęła dzięki udziałowi w „Stranger Things”?

Widzowie z pewnością dostrzegą na ekranie podobieństwo Levona do popularnych krewnych. Internauci uważają, że zarówno syn jak i córką są idealną wypadkową cech matki i ojca.

Tom Holland jest trzeźwy od ponad roku. „Zajęło mi dużo czasu, zanim się pozbierałem” mówi chłopak Zendayi >>

Na Lazurowym Wybrzeżu nie zabraknie też Ethana Hawke'a. Gwiazdor zagrał w wyczekiwanym westernie Pedro Almodóvara „Strange Way of Life”. Dla Lavona będzie to kolejna okazja, aby zapozować na czerwonym dywanie. Z kolei Maya Hawke zjawi się w Cannes jako członkini obsady nowego filmu Wesa Andersona. „Asteroid City” znalazło się na naszej liście produkcji, których w tym roku żaden kinoman nie powinien przegapić.