Service95 – newsletter Dua Lipy z autorskimi rekomendacjami

Dua Lipa jest jedną z tych gwiazd, dla której kontakt z fanami jest bardzo ważny. Gwiazda chętnie dzieli się szczegółami ze swojego życia na Instagramie, na którym śledzi ją aż 84 mln obserwatorów! Piosenkarka od zawsze lubiła polecać najbliższym przyjaciołom ciekawych ludzi, pomysły na podróże, interesującą sztukę czy też dzieliła się swoimi przemyśleniami na ważne tematy społeczne. Stąd wziął się pomysł na stworzenie newslettera Service95, dzięki któremu fani wokalistki mogą być na bieżąco z najnowszymi odkryciami gwiazdy. Znajdą się w nim, nie tylko rekomendację i refleksje nad najważniejszymi wydarzeniami, ale także ciekawe rozmowy z ekspertami, czy początkującymi artystami. 

„Im chętniej dzielimy się tym, co wiemy, tym jesteśmy sobie bliżsi, a ja zawsze mam wielką frajdę z opowiadania ludziom, co odkryłam w jakimś mieście i uwielbiam wymieniać się doświadczeniami i spostrzeżeniami. Service95 adresowany jest do wszystkich, którzy są ciekawi życia, tak jak ja” - powiedziała Lipa. 

Dua Lipa poleca „Płynąc w ciemnościach” Tomasza Jędrowskiego

Ostatnio, piosenkarka postanowiła polecić fanom swoje ulubione książki. Wśród takich tytułów, jak „Klara i Słońce”, „Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę”, czy „Dziewczyna, kobieta, inna”, pojawił się także polski tytuł - „Płynąc w ciemnościach” Tomasza Jędrowskiego!

„Płynąc w ciemnościach” - o czym jest książka Tomasza Jędrowskiego?

„Płynąc w ciemnościach” to historia dwóch nieszczęśliwie zakochanych mężczyzn, mieszkających w Warszawie na początku lat 80., którzy stoją po przeciwnych stronach politycznej barykady. Książka osiągnęła międzynarodowy rozgłos i przez wielu jest porównywana do hitu André Acimana - „Tamte dni, tamte noce”, na podstawie której powstał film z Timothée Chalametem w roli głównej. Kto wie, być może książka Jędrowskiego, także doczeka się w przyszłości ekranizacji.

Dua Lipa poleca filmy i literaturę feministyczną

Autorka hitu "Don't Start Now" oprócz rekomendacji książek, podzieliła się także ze swoimi fanami ulubionymi filmami, oraz poleciła najlepsze feministyczne teksty. W podpisie swojego posta, wokalistka wskazała na film dokumentalny „My So-Called Selfish Life”, który określiła jako "pilny", ponieważ pomógł jej nauczyć się jak „być egoistką”. Jako inne filmy warte polecenia, Lipa wskazała m.in. kultową komedię romantyczną „Jak stracić faceta w 10 dni”, „Utalentowanego Pana Ripleya”, czy „Wpływ księżyca” z Cher. Jeżeli chodzi o dzieła o tematyce feministycznej, artysta poleciła uwadze fanów takie tytuły, jak „Bad Feminist”, czy „Monologi waginy”.