Kamień tygrysie oko – co warto wiedzieć?

Tygrysie oko to nic innego jak nietransparentna odmiana kwarcu. Ten niezwykły kamień można znaleźć w Rosji oraz byłych republikach radzieckich, na Madagaskarze, w Australii, Birmie i Meksyku. Swoją nazwę zawdzięcza jasnobrązowemu ubarwieniu oraz pasom lub cętkom, które do złudzenia mogą przypominać sierść tygrysa syberyjskiego. W unikalny sposób załamuje światło - na powierzchni kamienia powstaje pionowa smuga, która wyglądem przypomina źrenicę kota. Zdarza się też, że w środkowej części tygrysiego oka można zaobserwować ciemną, czasami nawet czarną plamę. To dodatkowo potęguje wrażenie spoglądania w oko kociego drapieżnika. 

Tygrysie oko – właściwości

Starożytne cywilizacje wierzyły, że tygrysie oko jest magiczne. Rzymianie uważali, że taki amulet w boju uchroni ich przed ciosami, a ostatecznie nawet przed śmiercią. Jako talizman tygrysie oko jest używane także dziś. Ten niezwykły minerał ma przyciągać szczęście i stabilizację finansową. Z tego względu noszą go np. początkujący biznesmeni. Po tygrysie oko mogą sięgnąć również osoby chcące zadbać o swój majątek. W ich przypadku talizman otoczy opieką zgromadzone bogactwo. Tak, by nie zagrażało mu żadne niebezpieczeństwo. Moc tygrysiego oka sprzyja także rozsądnemu gospodarowaniu gotówką.

Tygrysie oko nie dopuści do lekkomyślnego wydawania pieniędzy i uchroni posiadacza przed stratną inwestycją. 

Niektóre osoby uważają, że podobnie jak egipskie oko Horusa, tygrysie oko to symbol ochronny. Jego moc ma ustrzec przed złymi intencjami nieprzychylnych nam osób, urokami i wampiryzmem energetycznym. Warto wspomnieć, że znaczenie tygrysiego oka doceniają przede wszystkim artyści. Kamień pobudza wenę twórczą. Jego siła podobno jest w stanie odblokować drzemiące w nas pokłady kreatywności. W świecie kamieni szlachetnych mówi się, że ta odmiana kwarcu najbardziej przydaje się osobom nieśmiałym. Tygrysie oko otacza ich swoją energią i w ten sposób dodaje odwagi, pozwalając przezwyciężyć kompleksy. Noszenie go ułatwia komunikację z innymi osobami, wspomaga proces decyzyjny oraz przepędza negatywne myśli. Jako kamień szczęścia i optymizmu, wprawia w doskonały nastrój, sprzyja koncentracji, a nawet umacnia wolę noszącego. 

Tygrysie oko – jak używać?

Skąd biorą się niezwykłe właściwości tygrysiego oka? Eksperci z dziedziny ezoteryki twierdzą, że moc tego kamienia kryje się poniekąd w jego ubarwieniu. Błyszczący brąz i złociste pasma sprawiają, że ma w sobie energię Ziemi oraz Słońca. Dzięki temu potrafi wytworzyć wibracje o wysokiej częstotliwości, które są w stanie sprowadzać na właściciela kamienia niezwykle silną energię duchową. Ten wyjątkowy minerał wywiera wpływ na czakrę splotu słonecznego. Noszony w tej okolicy (poniżej piersi), pomaga uwolnić się od wpływu innych osób, wzmaga pewność siebie, a także pozwala otworzyć się na świat. Mocno widoczny jest także jego wpływ na czakrę trzeciego oka (nad oczyma, w linii nosa). Mając z nią kontakt, zyskujemy szerszą wiedzę. Pobudzając ten obszar, tygrysie oko sprawia, że umiemy spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Ten kamień powinien mieć kontakt ze skórą. Warto nosić go na palcu w postaci pierścionka. Tygrysiego oka nie można używać dłużej niż przez 4 tygodnie, w przeciwnym wypadku może zablokować prawidłowy przepływ energii przez ciało. Wynika to z faktu, że kamień pochłania złą energię niczym gąbka wodę. Po miesiącu tygrysie oko trzeba zdjąć i oczyścić - opłukać go w naczyniu z wodą i pozostawić na słońcu, aż wyschnie. 

Tygrysie oko – znaki zodiaku

Każdy kamień o niezwykłych właściwościach jest przypisany do znaków zodiaku. Tygrysie oko to najlepszy wybór dla osób urodzonych jako: Bliźnięta, Lew, Waga

Tygrysie oko – cena, gdzie kupić?

Tygrysiego oka najlepiej poszukać w internetowych punktach sprzedaży minerałów, kamieni półszlachetnych i szlachetnych. Znajdziesz go także na portalach aukcyjnych oraz w niektórych punktach z biżuterią czy wyrobami z kamienia. Za kamień trzeba zapłacić od kilku do kilkunastu zł. Jeżeli chcemy kupić ozdobę z tygrysim okiem, cena zamknie się w przedziale kilkadziesiąt-kilkaset zł.