Krytycy mody nazywają to wydarzenie "wielkim eksperymentem", my - wielkim krokiem ku przyszłości branży. Metaverse Fashion Week zaczyna się jutro i będzie prawdziwym testem tego, czy konsumenci są już gotowi na nabywanie dóbr luksusowych w wersji cyfrowej. Wydarzenie zostało zorganizowane na platformie 3D, bazującej na idei wirtualnego świata, która nazywa się Decentraland i została uruchomiona w 2020 roku. Można korzystać tutaj z NFT, kryptowaluty MANA (wykorzystującej blockchain Ethereum). 

Teraz, przy okazji Metaverse Fashion Week, na nowej luksusowej dzielnicy platformy, która przypomina słynne Avenue Montaigne z Paryża, zostaną zaprezentowane prezentacje kolekcji i pokazy mody w formule bardzo zbliżonej do tej klasycznej (a przynajmniej tak obiecują organizatorzy). Poza tym w planach są koncerty n a żywo, wernisaże, seanse filmowe oraz imprezy oraz, oczywiście, możliwość zakupy i założenia na siebie - w wersji avatar - wirtualnych ubrań kupionych prosto z wybiegu. 

Nike inwestuje w metaverse. Marka będzie sprzedawać buty, które nie istnieją (fizycznie)>>

Na początek Tygodnia mody Metaverse ma się otworzyć wirtualny sklep Selfridges, co uświetni show Paco Rabanne. Będzie można też zobaczyć w nowej wersji projekty Etro, Tommy Hilfiger, Dolce & Gabbana i Guo Pei. 

Nie zabraknie też prezentacji marek, które działają jedynie w wersji cyfrowej - takich jak słynny już The Fabricant czy, wyróżniony przez LVMH, Kidsuper. 

Gęsto będzie też wśród wydarzeń towarzyszących: CashLabs Space pokaże filmu "Chanel" oraz "Lanvin", odwiedzimy pop-up muzeum ze zdjęciami NFT z popkulturowego już magazynu "STREET", odbędą się panele dyskusyjne, a także występ Grimes w ramach "AUROBOROS". Na koniec imprezy, bo przecież fashion weeki to też afterparty. Na Decentralandzie mają mieć miejsce w MVFW, a za ich przebieg odpowiadają Dolce & Gabbana, Faith Connexion, Blond:ish i Imitation of Christ. Oto przyszłość branży! Zróbcie swojego avatara i sprawdźcie, jakie tygodnie mody już wkrótce będą oczywistością.

Cyfrowe torebki Birkin nielegalne? NFT słynnej torebki sprzedano za krocie. Hermès: "Naruszają prawa własności intelektualnej">>

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.