Boho chic powraca

Delikatne surferskie fale, opaski na włosach, płaszcze z mini pelerynami czy spodnie z bufiastymi nogawkami. Boho szyk ma potencjał stać się nowym gorącym trendem! Chemena Kamali, nowa dyrektor artystyczna Chloe, na debiutanckim pokazie przywróciła DNA legendarnej, francuskiej marki, wprawiła w zachwyt zaproszonych gości (Sienna Miller, Bianca Jagger, Clemence Poesy czy Jerry Hall) i niemal całe social media. Za fryzury na pokazie była odpowiedzialna marka Dyson, o której było głośno podczas tego tygodnia mody również z innego powodu.

Prosta sprawa!

Dzień wcześniej w XIX wiecznym budynku Centrum Kultury La Gaîté Lyrique miała miejsce premiera najnowszej technologii Aeroprostownicy Dyson AirstraitTM, w której wzięliśmy udział razem z innymi dziennikarzami, leaderami beauty i it girls z Europy i bliskiego Wschodu. Produkt, który pojawiał się na social mediach znanych fashionistek od kilku tygodni ujrzał światło dzienne podczas eleganckiego koktajlu, gdzie więcej o technologii opowiedział sam założyciel i główny inżynier, James Dyson:

"Wiedza, którą zdobywaliśmy przez ostatnie 25 lat, pozwoliła nam na stworzenie naszej pierwszej aeroprostownicy, która umożliwia suszenie i jednoczesne prostowanie mokrych włosów, bez gorących płytek i bez uszkodzeń termicznych. Zastosowanie nowoczesnej technologii przepływu powietrza pod wysokim ciśnieniem z jednoczesnym zachowaniem łatwości obsługi, którą użytkownicy bardzo cenią w aeroprostownicy Dyson Airstrait, oszczędza czas i pozwala uzyskać naturalny efekt prostych włosów na codzień” – mówił.

Jak używać aeroprostownicy?

Pełne pasji przemówienie połączono z demonstracją rewelacyjnego produktu. Matthew Collins, stylista fryzur gwiazd z Los Angeles oraz ambasador marki Dyson, zaprezentował działanie aeroprostownicy na modelkach z falowanymi oraz kręconymi włosami afro. Przed rozpoczęciem prostowania Matthew dokładnie zmoczył włosy i zwrócił uwagę na to, że im większy skręt tym bardziej mokre powinny być pasma. Teraz zaczęła się magia! Matthew przejechał trzy razy po jednym paśmie włosów, co było wystarczające, aby uzyskać zamierzony efekt. Prostowanie za pomocą nowej technologii Dyson nie odbywa się poprzez „smażenie” włosów nagrzanymi płytkami, które znamy w tradycyjnych urządzeniach, ale kumulację silnego nadmuchu powietrza wiejącego od góry na dół. Przepływ powietrza prostuje i domyka łuski włosów. Dopiero po dokładnym wysuszeniu czas na wygładzenie. Stylista włączył przycisk Heat Mode, który powoduje nagrzanie ceramicznych płytek i uzyskanie błyszczącego efektu zdrowych wyprostowanych włosów. Najbardziej spektakularne było przyglądanie się prostowaniu włosów afro, które trwało jedyne 15 minut!

Nowa Aeroprostownica Dyson AirstraitTM zmniejsza podmuch za każdym razem, gdy odkładasz produkt na półkę, dzięki czemu zużywa mniej energii, a do tego wyłącza się po 10 minutach oczekiwania, dbając o bezpieczeństwo.

Niespodzianką podczas eventu, której zupełnie nie spodziewali się przybyli goście, była premiera nowej suszarki Supersonic r™, którą na scenie pod koniec przemówienia zaprezentował James Dyson. Jest smuklejsza, bardziej kompaktowa a jej końcówki dopasowuje się za pomocą magnesów.

Rothko, na wielką skalę

Wisienką na torcie pobytu bez wątpienia była wizyta w Fondation Louis Vuitton, gdzie do 2 kwietnia można zobaczyć pierwszą francuską retrospektywę mistrza abstrakcyjnego ekspresjonizmu. Wystawa Marka Rothko zachwyca i pochłania. Chronologicznie ułożone dzieła rosną w miarę gdy wzrasta na nie apetyt. Historia zaczynająca się od malarstwa figuratywnego przeradza się w ostatnich pomieszczeniach w najpopularniejsze wielkoformatowe płótna, które udało się wypożyczyć ze światowych kolekcji: National Gallery w Waszyngtonie, Tate w Londynie czy Phillips Collection w Waszyngtonie. Podróż po twórczości Rothko kończy ostatnia sala przedstawiająca obrazy z serii Black & Grey. Powieszone w najwyższym pomieszczeniu budynku Franka Gehry’ego jeszcze bardziej wybrzmiewają skalą. Zestawione z rzeźbami Alberta Giacomettiego zatrzymują na dodatkową chwilę. Na tę wystawę warto kupić bilety last minute do Paryża!

www.dyson.pl