Kobiety, które są u szczytu swoich możliwości, potrzebują pewności siebie, autorefleksji i talentu, by osiągnąć to, czego pragną. Muszą żonglować wieloma różnymi rolami – od przyjaciółki i opiekunki po szefową i liderkę, znajdując też czas na to, by zadbać o siebie. Nie jest to łatwe zadanie.

W rozmowie ze Spotlight Squad marki Breitling, tworzonym przez amerykańską baletnicę Misty Copeland, nagradzaną aktorkę i producentkę Charlize Theron oraz chińską aktorkę i filantropkę Yao Chen, odkrywamy, jak odnoszące sukcesy, znane na całym świecie artystki równoważą dualizm życia współczesnej kobiety.

Misty Copeland

PHOTO BY MASHA MALTSAVA FOR BREITLING

To niesamowite, że mam możliwość, by o tym mówić, a mój głos ma szansę zostać usłyszany.


Przeszła do historii jako pierwsza w dziejach afroamerykańska pierwsza solistka prestiżowego American Ballet Theatre. Kariera Misty Copeland rozwijała się w zawrotnym tempie od chwili, gdy w wieku 13 lat przymierzyła swoją pierwszą parę baletek. Dziś jest uważana za jedną z najbardziej utalentowanych baletnic na świecie.

Copeland docenia najlepsze momenty swojego baletowego życia, ale też wykorzystuje swoje możliwości, by wspierać dialog wokół zagadnień reprezentacji, różnorodności i integracji w świecie tańca.

PHOTO BY MASHA MALTSAVA FOR BREITLING

Kocham to, co robię. Kocham występować. Kocham całą podróż przez proces prób, wszystkie wzloty i upadki, które się z tym wiążą – tak, jak nierozerwalnie związane są też z życiem. To niesamowite, że mam możliwość, by o tym mówić, a mój głos ma szansę zostać usłyszany. To dzieło mojego życia – otwarte i szczere mówienie o zagadnieniach rasy i rasizmu w balecie".

Przy wszystkich przeszkodach i trudnościach na mojej ścieżce kariery tym, co pozwalało mi dalej wierzyć w siebie, był fakt, że wokół mnie byli ludzie, którzy we mnie wierzyli. Miałam także świadomość, że moja obecność na scenie – osoby o ciemniejszej karnacji – może zrobić tak wiele dla przyszłych pokoleń w świecie tańca klasycznego. To niezwykle silna pozycja i coś, czego nie biorę za pewnik”.

Podobnie jak marka Breitling, Copeland rozumie, jak ważne jest równoważenie swego czasu tak, by zyskać jak najwięcej w życiu zawodowym i prywatnym. „Uważam, że nie tylko punktualność, ale też świadomość wartości czasu sprawiają, że udaje mi się znaleźć go tyle, by zadbać o siebie, ale też wygospodarować chwilę dla mojej rodziny i znajomych”.

Charlize Theron

PHOTO BY MASHA MALTSAVA FOR BREITLING

Uważam, że wszyscy artyści pochylają się nad kwestią wyjścia ze swojej strefy komfortu.

Charlize Theron to jedna z najbardziej znanych aktorek i producentek na świecie, której talent doceniono licznymi nagrodami. Choć wśród jej pierwszych filmów można wymienić takie produkcje jak „Adwokat diabła” czy „Wbrew regułom”, jej sława osiągnęła zupełnie inny poziom w 2004 roku, gdy jako pierwsza południowoafrykańska aktorka otrzymała Oscara, za film „Monster”. Od tamtego momentu zagrała w największych superprodukcjach, takich jak „Mad Max: Na drodze gniewu” czy „Atomic Blonde”.

Zdaniem Theron jej osiągnięcia są efektem zmuszania się do opuszczania własnej strefy komfortu i podejmowania nowych wyzwań. „Uważam, że wszyscy artyści pochylają się nad kwestią wyjścia ze swojej strefy komfortu. Co więcej, do pewnego stopnia jestem przekonana, że nie da się niczego stworzyć, nie opuszczając tego, co bezpieczne. Tym, co naprawdę kocham w mojej pracy, jest fakt, że coś ciągle mnie trzyma w napięciu”.
Choć światową sławę osiągnęła już w latach 90., Theron ciągle zmaga się z ciemnymi stronami sławy, równoważąc życie prywatne z realiami życia celebryty.

PHOTO BY MASHA MALTSAVA FOR BREITLING

Idea celebryty jest dla mnie naprawdę zdumiewająca. Podejrzewam, że w dużym stopniu wiąże się to z moim wychowaniem. Dorastałam w maleńkim miasteczku, gdzie nie oglądaliśmy wiele telewizji i nie mieliśmy czego czytać. Moja kariera zawsze wydawała mi się nieco obca, ale zdecydowanie zaczęłam ją doceniać za wszystkie możliwości, które przede mną otwiera. Staram się możliwie jak najlepiej je wykorzystać".
We wszystkim, co robi, Theron sięga do swoich doświadczeń – zarówno tych z przeszłości, jak i obecnych. Mówiąc o sobie i swoim zegarku Breitling, zauważa: „Jak wszystko w moim życiu, tak i on jest wszechstronny”.

Yao Chen

PHOTO BY MASHA MALTSAVA FOR BREITLING

Nie chcesz zostać zaszufladkowana.

Imię i nazwisko cenionej chińskiej aktorki i filantropki, Yao Chen, znalazło się na liście Time 100. Na liście setki najpotężniejszych kobiet świata stworzonej przez Forbes Chen uplasowała się na 83. miejscu. Poza życiem zawodowym Chen jest także aktywistką społeczną i wykorzystuje swoje możliwości do zbierania funduszy na rozmaite projekty charytatywne.

Pomimo ogromnych sukcesów w jej karierze zdarzają się momenty zwątpienia. „Teraz bardziej precyzyjnie określam swoje cele i to, co chcę zrealizować w przyszłości. Jestem pewniejsza swoich wyborów. Ale jako aktorka nie przestaję w siebie wątpić – dlatego, że tylko ciągłe wątpienie w siebie mnie wzbogaca i daje szansę wykreowania bardziej interesujących ról”.

Chen, nieustannie dążąca do rozwoju swojej artystycznej strony, wierzy, że utrzymywanie równowagi między pewnością osiągnięć i otwartością na nowe wyzwania jest kluczowym elementem sukcesu.

PHOTO BY MASHA MALTSAVA FOR BREITLING

Nie chcesz zostać zaszufladkowana, chcesz próbować przesuwać własne granice. W trakcie tego eksperymentu doświadczysz wielu porażek, cynizmu i dezaprobaty. Takie doświadczenie czyni cię silniejszą. Masz szansę osiągnąć sukces tylko wtedy, gdy masz za sobą mnóstwo prób i błędów".

Tak jak nowoczesne kobiety, zegarki Breitling to doskonale zrównoważone połączenie umiejętności i stylu. Chen podkreśla, w jaki sposób czas był cichym obserwatorem jej życia i kariery. „Czas był świadkiem mojego życia, minuta po minucie. Moich miłości, myśli, zagubienia. Towarzyszył mi też podczas rozwoju – to najwierniejszy świadek”.

Odkryj kolekcję Breitling Chronomat na Breitling.com