Instytut Pantone przekonuje nas, że w 2018 roku najmodniejszym kolorem będzie ultra violet, czyli intensywny wyrazisty odcień purpury. Patrząc jednak na światowe wybiegi, nadchodzący sezon należeć będzie do chłodnych pasteli. Projektanci najwyraźniej wrócili z wakacji we Włoszech i z tęsknoty za najlepszymi na świecie gelati postanowili sukienki, kombinezony, bluzki i płaszcze zanurzyć w "zmrożonej" palecie barwnej.

Modne kolory 2018: jagoda
Bezsprzecznie ulubiony smak/kolor sezonu wiosna-lato 2018. Delikatny rozbielony fiolet nie lubi konkurencji, bo najlepiej prezentuje się solo. Projektanci (m.in. Victoria Beckham, Proenza Schouler, Drome) namawiają, by nosić go od stóp do głów. Nam najbardziej podobają się sukienki w tym odcieniu. 

Modne kolory 2018: : pistacja z miętą
Turkusy i limonkę wiosną i latem 2018 porzucamy na rzecz rozbielonej zieleni. Pokochamy chłodną miętę i słodką pistację. Te kolory sprawdzą się zwłaszcza na garniturach. Nie wierzycie? Obejrzyjcie zdjęcia z pokazu Acne.

Modne kolory 2018: cytryna
2018 to także rok, w którym przypomnimy sobie o kolorze żółtym. To niełatwy kolor w stylizacjach, ale za to bardzo efektowny. Podobno w ubraniach w tym odcieniu najbardziej rzucamy się w oczy. Jeśli więc chcecie nie móc przejść niezauważenie, zainwestujcie w spódnicę w odcieniu kwaśniej cytryny i noście ją z truskawkową marynarką jak modelki na wybiegu Céline.

Modne kolory 2018: jogurt z maliną
Powiecie, że jasny róż modny jest od kilku sezonów, a może nawet lat. Owszem, ale wiosną i latem 2018 przybiera on jeszcze delikatniejszy i chłodniejszy odcień. Tak jakby ktoś zmiksował go z kroplą błękitu i bieli. Trochę przypomina truskawki ze śmietaną a trochę jogurt z maliną. Nie możemy się zdecydować, który odcień wolimy. Oba wyglądają równie apetycznie.