Calvin Klein - reklama z mężczyzną w ciąży z okazji Dnia Matki

Marki modowe w swoich kampaniach i kolekcjach regularnie nawiązują do stałych świąt, takich jak Gwiazdka, Walentynki czy nadchodzący Dzień Matki. Podobnie jest i teraz, chociaż reklamy o tematyce matczynej możemy widywać przez cały maj, ponieważ termin obchodzenia tego istotnego dnia różni się w zależności od kraju (przykładowo w Polsce obchodzimy Dzień Matki 26 maja, ale w Stanach Zjednoczonych świętuje się zawsze w drugą sobotę tego miesiąca i tym razem miał on datę 8 maja). 

Wśród marek, które postanowiły uczcić to święto, znalazł się Calvin Klein.

Do jej kampanii bielizny zaproszono Roberto Bete i Erikę Fernandes, którzy oczekują dziecka. Reklamę amerykańskiej marki od wielu innych wyróżnia jednak to, że to Roberto ma wkrótce urodzić synka pary. Bete jest transpłciowym mężczyzną, a jego żona wcześniej dokonała tranzycji. Niedługo na świat przyjdzie ich pierwsze dziecko, Noah. Do wzruszających czarno-białych fotografii, na których widzimy parę leżącą obok siebie na łóżku, dołączono tekst: "Dzisiaj, wspierając kobiety i matki na całym świecie, zwracamy uwagę na realia nowych rodzin... Erika Fernandes i Roberto Bete oczekują dziecka. Roberto ma lada dzień urodzić ich synka, Noah".

Okazuje się, że nie wszystkim kampania przypadła do gustu. Niektórzy internauci zaczęli publikować negatywne komentarze, a wśród nich znalazł się hasztag #boycottcalvinklei nawołujący do... bojkotu marki z powodu kampanii na Dzień Matki. Przedstawiciele Calvin Klein odnieśli się do całego zamieszania, komentując, że "firma toleruje wszystko poza nietolerancją". Zdecydowano się także kasować hejterskie komentarze, które nawołują do nienawiści.

Te rzeczy będą modne w 2022 roku. 9 największych hitów na wiosnę wg Instagrama>>

___

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.