Topshop Unique to wzorcowy przykład na to, jak wypozycjonować sieciówkę w świecie luksusu i prestiżowych wybiegów. Linia projektowana z myślą o promocji trendów streetowych zadebiutowała w 2005 roku i wbrew sceptycznym opiniom ekspresowo wpisała się w kanon najbardziej oczekiwanych i wielokrotnie najlepszych w programie tygodni mody. Na pokazy Topshop Unique czekamy zawsze z taką samą niecierpliwością jak na prezentacje kolekcji największych domów mody. Po ostatniej ultranowoczesnej wiosennej kolekcji tym razem marka przestawi wehikuł czasu i w kolejnym sezonie przeniesie nas do lat 90.

Kolekcja Topshop Unique na jesień-zimę 2013/2014 "wyszła" na wybieg przy dźwiękach coveru Blur "Girls and Boys" w wykonaniu Mélanie Pain. Brytyjski pop sprzed dwóch dekad nie stanowił jednak tylko oprawy muzycznej pokazu, ale stał się ważną inspiracją dla całej kolekcji. Dyrektor kreatywna marki Kate Phelan postanowiła tym razem zderzyć kontrasty znane z lat 90. - błyszczące faktury z matem, ultrakrótkie fasony z długością maxi i dzianinowe sploty z przeskalowanymi komputerowymi deseniami. Kolekcja jest podszyta brytyjską popkulturą i trendami z londyńskich ulic, ale Kate podkreśliła:

"Było dla mnie ważne, by nie ulec obsesji naszego dziedzictwa. Chciałam jednak w tej samej kolekcji zaznaczyć, skąd wziął się nasz styl i z jakiej tradycji czerpałam inspiracje".

Nas najbardziej zachwyciły spódnice na kole do połowy łydki, piękne lakierowane płaszcze, oversize'owe płaszcze i wzorzyste dzianiny. No i nowoczesne podejście do tematu: dzięki współpracy z Google + do klap marynarek i toreb Cary Delevingne i Jourdan Dunn wpięto mikrokamery rejestrujące obraz na żywo. Można było śledzić ich przekaz online i jednocześnie robić interaktywne zakupy. Tak właśnie w przyszłość wkracza kultowy już Topshop.

Zobaczcie wideo z pokazu:

 

Trendy z kolekcji Topshop Unique jesień-zima 2013/2014:

  • spódnice na kole do pół łydki
  • etole
  • błysk, lakierowana skóra
  • oversize'owe marynarki i płaszcze
  • wzorzysta dzianina
  • cekiny!

Więcej:

Makijaż na pokazie Topshop Unique jz 2013/2014

Topshop współpracuje z Google+!

Gwiazdy na pokazie Topshop Unique