Top Model 3 - pierwszy odcinek w Indiach

Tamara, Marcela, Renata, Justyna, Zuza i Klaudia wylądowały w Mumbaju. Ekipa Top Model 3 zatrzymała się w luksusowym hotelu w Colabie, najbardziej turystycznej dzielnicy Mumbaiu, tuż obok Bramy Indii, słynnego kolonialnego zabytku. Spotkało je tradycyjne lokalne przywitanie i honorowe traktowanie. Niestety, monsunowy klimat nie łagodzi obyczajów i coraz bardziej daje się odczuć niesnaski między dziewczynami. Koleżanki chętnie (i publicznie) narzekają na Renatę, która poczuła się już zbyt pewnie.

Finałowa szóstka Top Model 3 - oceniamy szanse dziewczyn >>>

Zadania Top Model 3 w Indiach

Długa droga do Mumbaiu to dla dziewczyn z Top Model 3 pierwsza okazja na spotkanie z kulturą i sztuką Indii. Przed udziałem w Lakme Fashion Week dziewczyny musiały poznać tajniki hinduskiej mody, m. in. tradycyjny sposób wiązania sari. Zaręczamy, że nie jest to zbyt skomplikowane, ale dziewczyny nie pogubiły się w zwojach tkaniny. Najlepiej zadanie spełniła Tamara - do Polski wróci z własnym, drogocennym sari.

Większym wyzwaniem dla finalistek Top Model 3 było tzw. go-see, czyli osobiste spotkania castingowe. Między czterema butikami indyjskich projektantów dziewczyny przemieszczały się wynajętą autorikszą. W ten sposób zaoszczędziły czas na szukanie transportu i negocjowanie stawek, ale i tak pojazdy okazały się awaryjne.

Justyna Pawlicka z Top Model 3 w Indiach, fot. TVN / Akpa / Jacek Kurnikowski

Projektanci w Indiach - castingi w Top Model 3

Jeśli finalistki spodziewały się w Indiach natychmiastowego sukcesu, to srogo się zawiodły. Okazało się, że lokalni twórcy preferują modelki o hinduskim typie urody i eteryczna blondynka Tamara Subbotko nie zrobiła na nich większego wrażenia. Podobnie krytycznie ocenili kobiece kształty Justyny. Najlepsze wrażenie zrobiła Marcela Leszczak, która uosabia bollywoodzki ideał piękna - migdałowe oczy i orientalne rysy przy bladej cerze. Marcelę zatrudniło 3 projektantów: Asmita Marva, Narendra Kumar i duet Shivan & Narresh. Ci ostatni lansują w Indiach nowowczesne, geometryczne kostiumy kąpielowe, które wciąż łatwiej zobaczyć na okładce magazynu niż na plaży. Europejki pasowały do ich wizji, więc do udziału w pokazie zaprosili także Tamarę i Klaudię.

Pozostali projektantci tworzą modę zawieszoną między nowowczesnymi formami a tradycyjną odzieżą (sari, salwar kameez). Młoda artystka Masaba zaprosiła do współpracy Renatę Kurczab, najbardziej przychylny był jednak Narendra Kumar. Ceniony projektant i wielbiciel ornamentalnego stylu uczestniczył w panelu jurorskim Top Model 3 i wytypował do pokazu Renatę, Marcelę i Zuzę. Pokazy Lakme Fashion Week zobaczymy już za tydzień!

Top Model 3: sesja w Indiach, odcinek 12 >>>

W 12. ocinku Top Model 3 odpadła Justyna Pawlicka, której zdjęcia skrytykował Marcin Tyszka. Sesji w jaskiniach Kanheri poświęcimy osobny tekst, ale naszym zdaniem fotografia Justyny była całkiem udana. Na tym etapie programu liczy się jednak całokształt - kandydatka nie zdobyła w Indiach ani jednego zlecenia. Jej wymiary odbiegają też od wyśrobowanych standardów. Jak złośliwie podsumowała ją Marcela: "jeśli Justyna schudnie 10 kg, mogłaby iść do Victoria's Secret".

Top Model 3 w Indiach, odcinek 12. - kulisy w GALERII >>>

Zobacz także:

Zdjęcia z wybiegu - Top Model na Lakme Fashion Week >>>

Klaudia i Justyna z Top Model 3 - testy w D'vision >>>

Top Model 3: sesja w Indiach, odcinek 12 >>>