Top Model 3, odcinek 11: muzy Johna Galliano na Dworcu Centralnym

Rozstrzygający odcinek Top Model 3 rozpoczął się od dość osobliwego zadania. Dziewczyny miały zwrócić na siebie uwagę przechodniów z Dworca Centralnego mową ciała i szalonymi stylizacjami. Ekipa Glamour (Red. Naczelna Anna Jurgaś i stylistka Marta Siniło) wystylizowała je na muzy Johna Galliano, inspirując się sylwetkami z dawnych pokazów domu mody Dior. O odejściu Galliano w niesławie nie wspomniano, ale wielbicielom barokowego stylu projektanta na pewno spodobały się wspomnienia o czasach świetności geniusza z Gibraltaru. Zwyciężczynię zadania wybierali przypadkowi przechodnie i obyło się bez niespodzianek - wygrała skąpo ubrana Justyna Pawlicka. Strój w stylu karnawału w Rio natchnął modelkę do zmysłowych, tanecznych ruchów, przyciągających wzrok w tłocznej dworcowej hali. W nagrodę została zaproszona na zdjęcia testowe w agencji D'vision. Towarzyszyła jej Klaudia Strzyżewska, zdobywczyni drugiego miejsca.

Warsztaty taneczne w Top Model 3

Warsztaty taneczne nie mają wiele wspólnego z modelingiem, ale uczą świadomości ciała. Tej bardzo brakuje kandydatkom na Top Model 3 i przeszkadza w rozwinięciu umiejętności pozowania. Taniec jest też popularnym wśród modelek sposobem na dbanie o sylwetkę. Do fanów tego sportu należy Kamila Szczawińska (trenuje pole dance). Finalistki programu TVN zmierzyły się z  trzema uniwersalnymi stylami tańca - jazzem, salsą i zaliczanym do kultury ulicznej, energicznym krumpem. Najlepiej poradziła sobie Justyna Pawlicka, ale uwaga kamery skupiła się na Zuzie Kołodziejczyk. Podczas relaksujących warsztatów z Michałem Pirogiem, finalistka skupiła na swoich kompleksach i zaczęła płakać. Prowadzący zdecydował się zabrać ją w podróż do Izraela, która ma być drogą do samopoznania.

Sesja z mamami w Top Model 3 - zobacz backstage >>>

Do programu Top Model 3 zaproszono matki kandydatek (mama Renaty zmarła młodo, więc na planie zastąpiła ją siostra). Fotografka Marlena Bielińska stanęła przed wyjątkowym zadaniem. Portrety matek i córek miały wydobywać rodzinne emocje, a jednocześnie mieścić się w dziedzinie fotografii mody. Tym razem Malwina Wędzikowska zdecydowała się na bardziej stonowane stylizacje, łączące dokonania polskich projektantów (Bohoboco, Paprocki & Brzozowski) i popularnych sieciówek (Zara, COS).

Nie wszystkie  finalistki Top Model 3 poradziły sobie z pokazaniem prawdy i uczuć w sesji. Ania Cybulska i Klaudia Strzyżewska pozwoliły się przyćmić mamom, które w sesji pokazały więcej charakteru. W ostatecznej rozgrywce liczył się jednak całokształt pracy w programie i gotowość dziewczyny do wyjazdu na zagraniczne zlecenie. Bez wątpliwości zakwalifikowano faworytki - Renatę i Tamarę. Do Indii nie pojedzie najbardziej dziecinna Ania Cybulska, choć Dawid Woliński chciał bronić kandydatki. Inni jurorzy, w tym pobłażliwa na ogół Joanna Krupa, zarzucili jej "brak osobowości".

Jak uważacie - czy Ania Cybulska słusznie odpadła z Top Model 3? Kto powinien znaleźć się w finałowej szóstce?

Top Model 3, odcinek 11. Sesja i kulisy w GALERII >>>

Czytaj dalej:

Wyjątkowa sesja z 10. odcinka Top Model 3 >>>

Top Model 3, odcinek 11: kulisy sesji zdjeciowej z mamami w GALERII >>>

Kulisy sesji haute couture z Ramem Shergillem (Top Model 3, odc. 10) >>>