Praca top modela jest pełna wyrzeczeń i polega między innymi na tym, żeby wyglądać dobrze, i to nie tylko przed obiektywem. Za idealną sylwetką stoi ciężka harówka, tego doświadczyli również uczestnicy Top Model 5. Bohaterowie show doznali nieprzyjemnej pobudki w wojskowym stylu ze strony Tomasza Oświecińskiego, trenera personalnego gwiazd. W zakres ćwiczeń wchodziły pompki, przysiady i podnoszenie solidnych ciężarów. Dziewczynom było o wiele ciężej - liczyły na lekki, przyjemny trening z Anną Lewandowską lub Ewą Chodakowską, skupiający się raczej na kobiecych częściach ciała. Michael wściekł się na Natalię, gdy ta postanowiła w ogóle nie ćwiczyć. Na wizji wypomniał jej, że pali papierosy i zapija zmęczenie energetykami, co w modelingu nie sprawdzi się na dłuższą metę. Trener był tego samego zdania - fajna figura to prezent od natury, który nie jest jednak dany do końca życia. Jednak czym ma się przejmować przyszła modelka, która jest po ciąży, a mimo to wygląda niezwykle chudo?

Po ciężkim poranku przyszedł czas na sesję inspirowaną kampanią reklamową Bruno Banani. Modele spotkali się z finalistami poprzednich edycji Top Model, o których nazwiskach mamy podobno jeszcze nieraz usłyszeć: Martą Sędzicką, Michaliną Strabel, Michałem Baryzą oraz pracującym już w branży Mateuszem Kiljankiem. Za obiektywem stanął Adam Balcerek. Michael czuł się jak ryba w wodzie, stojąc pomiędzy atrakcyjnymi modelkami, czego nie można było powiedzieć o Samuelu, który nigdy nie miał bliskiego kontaktu z jedną, a co dopiero z dwoma kobietami. Pozytywnym zaskoczeniem dla wszystkich była Magda, która poradziła sobie w roli niegrzecznej dziewczynki, jednak kolejny raz to Karolina i jej promienny uśmiech wygrały sesję. W nagrodę otrzymała zestaw kosmetyków od Bruno Banani i 2000 tys. zł czek na zakupy w drogerii.

Następne zadanie było znacznie trudniejsze - początkujących modeli czekało wyzwanie na filmowym planie. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że akcja toczyła się w prawdziwym więzieniu. Umiejętności aktorskie uczestników miał sprawdzić aktor filmowy i teatralny Marcin Perchuć i młoda aktorka Julia Pogrebińska. Pewność siebie modeli gasiły zimne cele i powiewające grozą korytarze. Więzienna atmosfera nie przeraziła jednak Sebastiana, który wcielił się w rolę złodzieja-kapusia, Andre sam poprowadził swoją scenę przeplatając w niej miłosny kontekst, a Natalia realistycznie odegrała rolę zdruzgotanej więźniarki, wyobrażając sobie tęsknotę za synkiem Frankiem, którego nie miałaby widzieć przez piętnaście lat. Ola przypomniała sobie lata spędzone za kratkami w poprawczaku - nie musiała grać, bo znalazła się w dobrze sobie znanym środowisku. Kolejny raz załamała się na wizji wyznając, że nie pasuje do programu Top Model.  Brakuje jej kontaktu ze starymi znajomymi, przez co przestała zabiegać o wygraną i postanowiła odizolować się od grupy. Nagrodzeni za aktorstwo zostali Andre i Natalia, dzięki temu, w domu modelek odwiedzili ich goście.

Zwieńczeniem wszystkich starań w zadaniach z zakresu aktorstwa i modelingu, była sesja na planie filmowym. Uczestnicy zostali dobrani w pary, by zapozować w upiornej scenerii wcielając się w role rodem z horroru. Michael miał współpracować z Natalią, mając nadzieję, że odegra scenę mordu - tymczasem, choć było mu bardzo ciężko, musiał udawać cierpiącego kochanka z powodu tego, że jego dziewczyna umiera. Tym zaplusował w oczach jury, gdyż na zdjęciu poraz pierwszy pokazał głębsze emocje. Sebastian również był niezadowolony, skarżąc się na mało ambitne zadanie - miał udawać nieboszczyka, więc się nie przyłożył, przez co jednogłośnie został zagrożony. Zdaniem jurorów na zdjęciu świetnie wyszła Magda, którą na castingu skrytykował Marcin Tyszka za jej staro wyglądającą twarz. Samuel ponownie udowodnił wszystkim, że nie będzie dostosowywał się do niewygodnej dla niego współpracy - jego jasno określone zasady i głęboka wiara mogą być przeszkodą w karierze modelingu. Jednak to nie on opuścił Top Model. W kolejnym odcinku nie zobaczymy Oli i Sebastiana, których nie uratowało nawet koło ratunkowe Michała Piróga (ciekawe, na jaką okazję je trzyma?). 

Top Model 2015: odcinek 6 - GALERIA >>