Losy par uśmiechających się z pierwszych stron gazet często wydają nam się szalenie przewidywalne. Choć nawet na czerwonych dywanach zdarzają się związki, które trwają latami i są uważane za wzór godny naśladowania, to wiele zakulisowych romansów i górnolotnych deklaracji wygłaszanych przed włączonymi kamerami zostaje zwieńczonych głośnym rozwodem. Tylko w ostatnich miesiącach marzenia o hollywoodzkim happy endzie definitywnie przekreślili Reese Witherspoon i Jim Toth, Avril Lavigne i Mod Sun czy Brie Larson i Elijah Allan-Blitz. Lista gwiazd, które rozstały się w 2023 roku, jest niestety znacznie dłuższa. Nieraz przyczyną rozpadu relacji były skandale i miłosne trójkąty. Zdarzało się, że skrzywdzona „druga połówka” pozwalała sobie na publiczne oczernianie niewiernego partnera lub pozowała fotoreporterom w zjawiskowych „sukienki zemsty”. Innym razem ekskochankowie unikali rozpamiętywania prywatnych spraw na łamach prasy i ograniczali się do kilku miłych słów pod adresem osoby, którą kiedyś darzyli gorącym uczuciem. Alex Pettyfer i Toni Garrn zdecydowali się na powściągliwą wersję gwiazdorskiego rozstania. Co zaszło między niemiecką modelką i brytyjskim aktorem?

Toni Garrn i Alex Pettyfer rozwodzą się po 2 latach małżeństwa. Modelka i aktor wydali oświadczenie

Toni Garrn i Alex Pettyfer obwieścili, że ich krótkie małżeństwo wkrótce dobiegnie końca. Trzydziestoletnia modelka napisała na Instagramie, że wraz z Alexem podjęli „niesamowicie trudną decyzję o rozwodzie”. Zaznaczyła, że nadal pozostaną przyjaciółmi i będą wspólnie wychowywać córkę. „Proszę o uszanowanie naszej prywatności w tym delikatnym czasie” – zaapelowała do fanów i mediów.

tonigarrn / instagram.com

Urodzona w Hamburgu modelka Victoria's Secret i dwa lata starszy aktor znany z „Jestem numerem cztery” i „Magic Mike” zaczęli randkować w 2018 roku. Do zaręczyn doszło w bożonarodzeniowy wieczór rok później. Zakochani nie czekali długo z wyprawieniem hucznego wesela. Już w październiku 2020 roku stanęli przed ołtarzem. Gwiazdor pochwalił się zmianą stanu cywilnego w mediach społecznościowych i podpisał je zwięzłym „Mr & Mrs Pettyfer”.

W tym samym roku zostali rodzicami. Ich rodzina powiększyła się o córeczkę Lukę Malaikę. „Najbardziej magiczne doświadczenie mojego życia. Natychmiast skradła nasze serca” – pisała wówczas dumna mama. Co ciekawe, niemal dokładnie rok mąż i żona odnowili złożone przysięgi na greckiej wyspie Paros. Niestety wygląda na to, że napotkali przeszkody, przez które nie byli w stanie dotrzymać zobowiązań. Wszelkie szczegóły, ewentualne przewinienia, rozczarowania i pretensje zachowali jednak dla siebie. Tym samym dołączają do zestawienia słynnych par, których rozstanie sprawiło, że pękło nam serce.