Tom Ford o Met Gali

Tom Ford to jeden z najbardziej wpływowych projektantów w świecie mody. Nic więc dziwnego, że projektant nie boi się mówić głośno i otwarcie o swoich przemyśleniach związanych z nadchodzącym wydarzeniem - a mianowicie o Met Gala 2022. W swoim ostatnim wywiadzie dla magazynu Time, Ford przyznał, że nie jest zbyt zachwycony ewolucją Met Gali. Stwierdził wręcz, że ceremonia zamieniła się w "bal kostiumowy"Co jeszcze stwierdził Amerykanin?

Tom Ford komentuje stylizacje Katy Perry

W szczególności krytyka spadła na Katy Perry, która w ostatnich latach przywdziewała na galę wiele różnych, zaskakujących kostiumów. Najbardziej kontrowersyjny był strój żyrandola, który gwiazda miała na sobie podczas "Camp: Notes on Fashion" w 2019 r. Co więcej, później gwiazda przebrała się w kostium…hamburgera. To właśnie do tych dwóch głośnych kreacji gwiazdy, odniósł się Tom Ford w swoim najnowszym wywiadzie.

"Jedyną rzeczą w Met Gali, której chciałbym, aby nie było, jest to, że zamieniła się ona w bal kostiumowy. Kiedyś byli to po prostu bardzo eleganccy ludzie w pięknych strojach, którzy szli na wystawę o XVIII wieku. Nie musiałaś przebierać się za hamburger, nie musiałaś przyjeżdżać furgonetką, w której stałaś, bo nie mogłaś usiąść, bo miałaś na sobie żyrandol" - uszczypliwie skomentował Ford.

Projektant jest zdecydowanie zwolennikiem podejścia, w którym to właśnie moda powinna podczas Met Gali grać pierwsze skrzypce. Jego zdanie jest bardzo znaczące, ponieważ projektant pełni wraz z Adamem Mosseri i Anną Wintour funkcję honorowego współprzewodniczącego tegorocznej Met Gali.

Czym w tym roku zaskoczą nas gwiazdy? Jakie kreacje wybiorą? Tego dowiemy się już w poniedziałek 2 maja.

_______________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.