Nie od dziś wiadomo, że Tom Cruise uwielbia kaskaderskie wyczyny. Podczas gdy większość aktorów unika niepotrzebnego ryzyka, gwiazdor serii „Mission: Impossible” ma na koncie wspinaczkę na wieżowiec Burj Khalifa w Dubaju i skakanie między dachami budynków (co przepłacił złamaną kostką). Co jeszcze znalazło się w jego dorobku? W 2015 roku aktor wzbił się na wysokość ponad 300 metrów na skrzydle startującego samolotu i wstrzymywał oddech pod wodą przez sześć minut – choć akurat ten wynik został ostatnio pobity przez Kate Winslet. Gwiazda wytrzymała pod powierzchnią dokładnie 7 minut i 15 sekund na planie hitu „Avatar: Istota wody”. Tom Cruise cały czas przoduje jednak w podniebnych rekordach. W trakcie zdjęć do „Top Gun: Maverick” usiadł za sterami myśliwca F/A-18 i musiał stawić czoła przeciążeniu. Wysiłek został doceniony przez fanów, którzy tłumnie udali się do kin. Kontynuacja filmu akcji z 1986 roku pozostaje najchętniej oglądaną produkcją tego roku. Na całym świecie zarobiła niemal 1,5 miliarda dolarów. Odtwórca głównej roli postanowił podziękować widzom w swoim charakterystycznym stylu.

Tom Cruise skacze z samolotu i zachęca do obejrzenia „Mission: Impossible”. „Dziękuję, że pozwalacie nam was zabawiać”

Tom Cruise zwrócił się do wielbicieli swojej twórczości z pokładu samolotu. 60-latek pracuje obecnie nad kolejną odsłoną przygód agenta Ethana Hunta. „Mission: Impossible Dead Reckoning Part One” wejdzie do kin w lipcu 2023 roku. Ekipa i obsada przebywają w Republice Południowej Afryki, gdzie nagrywają zapierające dech sekwencje akcji.

„Cześć wszystkim, jesteśmy nad oszałamiającym RPA i kręcimy pierwszą i drugą część »Mission: Impossible Dead Reckoning«. Nie chciałem, aby ten rok zakończył się bez podziękowania wam za przybycie do kin i wspieranie »Top Gun: Maverick«” – słyszymy, gdy Cruise usiłuje przekrzyczeć silniki samolotu. Następnie w kadrze pojawia się Christopher McQuarrie, który napisał scenariusz do sequela „Top Gun” i wielu filmów z serii „Mission: Impossible”.

10 najlepszych filmów świątecznych. Tytuły znane i lubiane, które chętnie oglądamy co roku. Co warto obejrzeć? >>

„Słuchaj, naprawdę musimy zaczynać, musimy zrobić to ujęcie” – mówi filmowiec, a aktor skacze z lecącej maszyny w towarzystwie kamerzysty. „Dziękujemy, że pozwalacie nam się zabawiać” – dodaje Cruise. „To naprawdę największy zaszczyt. Jestem coraz niżej, więc muszę wracać do pracy. Życzę wam bezpiecznych i szczęśliwych świąt. Do zobaczenia w kinie”. Zgadzacie się z nami, że po takim zaproszeniu nie wypada odmówić?