Bestsellerowy model butów Converse dostępny jest na rynku od 106 lat. Projekt trafił do sprzedaży w 1917 roku pod nazwą All Star. Jednym z pierwszych ambasadorów charakterystycznych trampek mianowano Charlesa „Chucka” Taylora, wschodzą na tamten moment gwiazdę koszykówki. Po kilku latach intensywnego użytkowania miał zgłosić się do firmy ze swoimi pomysłami na ulepszenie ukochanych Converse’ów. Współpraca między sportowcem a marką okazała się na tyle udana, że podrasowany wspólnie model zyskał nowe imię – Chuck Taylor All-Stars. To nie zmieniło się do dziś. Zmianie uległo jednak  przeznaczenie „Chucków”.

Szybko okazało się, że więcej fanów niż wśród profesjonalnych sportowców, zdobywają one wśród wszystkich pozostałych. Renomę, którą cieszą się do dziś zyskały jako obuwie codziennie.

Chodziła w nich młodzież i dorośli. Już w latach 50. trampki z oferty Converse pokochały także gwiazdy. Przez lata nosili je między innymi Elvis Presley, James Dean, Kurt Cabain, Sarah Jessica-Parker, Katie Holmes, Miley Cyrus czy Kamala Harris. 

Ulubione buty z szafy Kendall Jenner: trampki Converse 

Converse’y wymieniane są także jako jeden z elementów charakterystycznych dla stylizacji off-duty kalifornijskiej modelek. W swoich szafach mają je Hailey Bieber, Kaia Gerber oraz siostry Bella i Gigi Hadid. Największą fanką kultowych trampek jest jednak Kendall Jenner. Przeglądając archiwalne zdjęcia gwiazd reality show „Z kamerą i Kardashianów”, natknęłyśmy się na fotografię 13-letniej Kendall w krótkich czarnych „Chuckach”. Ostrzegamy – cuteness overload: 

Kendall Jenner/2008 / Getty Images

 

W późniejszych latach podobnych pod kątem wyboru butów zdjęć Jennerki zrobiono jeszcze kilka. Konkretne modele, po które najczęściej sięgała właścicielka marki 818 Tequilla to Chuck 70 w wersji kremowej oraz legendarny i absolutnie ponadczasowy Chuck Taylor All Star hi.

Kendall Jenner/2020 / Getty Images

Kendall Jenner/2021 / Getty Images

Kendall Jenner/2021 / Getty Images

trampki ze zdjęcia do kupienia tutaj:

W swojej imponującej kolekcji Kendall ma także Converse’y za kostkę w modny zwierzęcy print zebry. 

Kendall Jenner/2020 / Getty Images

27-latka swoje trampki wkłada do garniturowych spodni lub jeansów z wysokim stanem i prostymi nogawkami o długości 7/8. Ale równie dobrze można by połączyć je w pary z jakimkolwiek innym elementem garderoby. Pasują do wszystkiego i nigdy nie wyjdą z mody. Jeśli (jakimś cudem) Converse’ów nadal brakuje w waszej szafie, najwyższy czas nadrobić zaległości. Poniżej podrzucamy przegląd kilku modeli, który powinien pomóc wam rozwiązać tę kwestię. Nie ma za co.

Kendall Jenner – jaki ma styl poza wybiegiem? Najciekawsze outfity gwiazdy>>