Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Szkoła dla elity", 20 mln widzów w ciągu pierwszego miesiąca od premiery

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Szkoła dla elity", ponad 20 mln widzów

O tym wyniku Netflix poinformował w styczniu tego roku. Tyle osób obejrzało pierwszy sezon hiszpańskiego serialu w ciągu czterech tygodni. Trwają właśnie prace nad trzecią serią "Szkoły dla elity".

Opis produkcji: Troje dzieciaków z klasy robotniczej jest przekonanych, że za sprawą stypendiów umożliwiających im naukę w najbardziej prestiżowej szkole w Hiszpanii wygrali los na loterii. Jednak kiedy jedna z uczennic zostaje znaleziona martwa, wszyscy stają się podejrzanymi. Witamy w Las Encinas.

Wciągające seriale. Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i innych platformach streamingowych?

Komedie romantyczne 2020. Te filmy o miłości musicie zobaczyć w tym roku >>

Filmy nominowane do Oscara 2020, które obejrzysz na Netflix >>

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "FYRE: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła", 20 mln widzów 

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "FYRE: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła",

Opis produkcji: Festiwal Fyre był reklamowany jako luksusowe wydarzenie muzyczne na prywatnej wyspie, ale zbytnia pewność siebie organizatora doprowadziła do wielkiego fiaska.

Ten film Netflix pobija wszelkie rekordy oglądalności. Nowy hit platformy zdobędzie 90 milionów wyświetleń? >>

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Jak nas widzą", 25 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Jak nas widzą",

Serial w reżyserii Avy DuVernay otrzymał dwie statuetki Emmy.

Opis produkcji: Oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Ameryką, miniserial "Jak nas widzą" przedstawia szczegóły słynnej sprawy "Piątki z Central Parku", czyli grupy czarnoskórych nastolatków skazanych za gwałt, którego nie popełnili. Czteroczęściowa produkcja przybliży widzom historię pięciu chłopaków z Harlemu: Antrona McCraya, Kevina Richardsona, Yusefa Salaama, Raymonda Santany i Koreya Wise’a. Twórcy miniserialu prześledzą wydarzenia z 25 lat, od wiosny 1989 r., kiedy tonastolatkowie zostali po raz pierwszy przesłuchani przez policję, przez uniewinnienie niesłusznie skazanych w 2002 r., aż po ugodę, jaką zawarli z miastem Nowy Jork w 2014 r.

Słynne filmy, w których znajdziesz inspiracje na ślub czy wesele >>

Netflix: mimo koronawirusa nadal trwają prace nad tym słynnym serialem. O jaki tytuł chodzi? >>

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "El Camino: Film "Breaking Bad", 25,7 mln widzów w ciągu siedmiu dni od premiery

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "El Camino: Film "Breaking Bad",

Opis produkcji: Po dramatycznej ucieczce Jesse musi pogodzić się z przeszłością, aby w ogóle móc myśleć o jakiejkolwiek przyszłości.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Mamusie bez synusiów", 29 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Mamusie bez synusiów", 

Opis produkcji: Gdy zmagasz się z syndromem pustego gniazda, najtrudniejsze jest to, że dorosłe dzieci stają się coraz bardziej obce. W tym roku w Dzień Matki trzy wieloletnie przyjaciółki - Carol (Angela Bassett), Gillian (Patricia Arquette) i Helen (Felicity Huffman) - czują się zapomniane i odsunięte na boczny tor. Wyruszają więc do Nowego Jorku, aby odnowić kontakt ze swoimi dorosłymi synami i spędzić z nimi trochę czasu. Podczas podróży zauważają jednak, że nie tylko ich pociechy potrzebują zmiany. Nabierają też zupełnie innego spojrzenia na swoje relacje z dziećmi, przyjaciółmi, małżonkami, a przede wszystkim - odkrywają siebie na nowo.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Już nie żyjesz", 30 mln widzów

Opis produkcji: Jen (Christina Applegate) to sardoniczna wdowa, która za wszelką cenę chce rozwiązać zagadkę niedawnego morderstwa swojego męża. Judy (Linda Cardellini) jest optymistyczną i odrobinę zwariowaną kobietą, która ostatnio również przeżyła tragiczną stratę. Pomimo swoich kompletnie rozbieżnych osobowości, kobiety zaprzyjaźniają się po spotkaniu na sesji grupy wsparcia. Choć ich przyjaźń kwitnie w otoczeniu wina, ciasteczek i wspólnych ulubionych seriali, Judy desperacko stara się ochronić Jen przed poznaniem szokującej prawdy, która mogłaby zniszczyć jej życie. 

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Niewiarygodne", 32 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Niewiarygodne",

Historia oparta na artykule w ProPublica z 2015 roku.

Opis produkcji: Nastoletnia Marie Adler (Kaitlyn Dever) zgłasza policji napaść na tle seksualnym, której w jej domu dokonał włamywacz. Od prowadzących sprawę detektywów oraz bliskich słyszy jednak, że jej wersja wydarzeń nie brzmi wiarygodnie. Tymczasem w oddalonym o setki kilometrów mieście śledcze Grace Rasmussen i Karen Duvall (nagrodzone Emmy Toni Collette i Merritt Wever) wspólnie prowadzą śledztwo w sprawie zaskakująco podobnych gwałtów. Prawdopodobnie stoi za nimi seryjny gwałciciel.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Chyba na pewno ty", 32 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Chyba na pewno ty", 

Opis produkcji: Wszyscy uważali, że Sasha i Marcus zostaną parą. Wszyscy, tylko nie oni. Ale gdy po 15 latach znów się spotykają, pojawia się pytanie, czy ci wszyscy nie mieli racji…

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Nasza planeta", 33 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Nasza planeta"

Najpopularniejszy serial dokumentalny na Netflix z dwoma statuetkami Emmy.

Opis produkcji: Widowiskowe ujęcia rzadko spotykanych zwierząt zostają zestawione z gorzkimi refleksjami o wpływie ludzkości na ich siedliska i inne gatunki zamieszkujące naszą planetę.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Sekretna obsesja", 40 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Sekretna obsesja"

Opis produkcji: Gdy Jennifer budzi się z amnezją po traumatycznej napaści, może liczyć na opiekę kochającego męża. Wkrótce jednak dociera do niej, że wciąż jest w niebezpieczeństwie.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Sex Education", 40 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Sex Education"

Opis produkcji: Otis jest jedynym dzieckiem dwóch terapeutów seksualnych, Jean i Remiego. Po rozwodzie rodziców, zostaje wychowywany przez matkę. Dorasta przysłuchując się przez dziury w podłodze swojego pokoju prowadzonym przez nią sesjom terapeutycznym. Ten nadmiar informacji o życiu erotycznym innych ludzi w połączeniu z wczesną traumą spowodowaną odejściem ojca (który zdradził Jean z jedną z jej pacjentek) sprawiły, że Otis zmaga się z fobią dotyczącą własnej seksualności. Mimo niesamowitej intuicji dotyczącej spraw łóżkowych, nie ma w tej kwestii żadnego doświadczenia. Jego ogromna wiedza o ludzkiej seksualności jest zarówno jego super mocą, jak i kryptonitem. Wszystko zmienia się w momencie, gdy Otis zwraca na siebie uwagę Maeve, która na zawsze odmieni jego spojrzenie na seks.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Ty", 40 mln widzów

Opis produkcji: Błyskotliwy menadżer księgarni Joe (Penn Badgley) poznaje młodą aspirującą pisarkę Beck (Elizabeth Lail). Posługując się mediami społecznościowymi, mężczyzna zdobywa wiedzę na temat dziewczyny, by móc się do niej zbliżyć. Z czasem jego niewinne zauroczenie przeradza się w obsesję. Joe szybko zaczyna likwidować każdą przeszkodę, która mogłaby zakłócić jego plan zdobycia kobiety. Serial oparto na podstawie bestsellerowej powieści Caroline Kepnes.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "The Highwaymen", 40 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "The Highwaymen",

Opis produkcji: Przestępcy często są ulubieńcami mediów, ale to stróże prawa tworzą historię. "The Highwaymen" w reżyserii Johna Lee Hancocka ("Wielki Mike. The Blind Side") to oparta na faktach opowieść o legendarnych detektywach, którzy dopadli Bonnie i Clyde’a. Gdy okazuje się, że funkcjonariusze FBI dysponujący najnowszą technologią kryminalistyczną nie są w stanie schwytać tej sławnej pary złodziei i morderców, do akcji wkracza dwóch byłych strażników Teksasu (Kevin Costner i WoodyHarrelson), którzy może są dość staroświeccy w swoich metodach, ale nigdy nie zawodzą.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Wysoka dziewczyna", 41 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Wysoka dziewczyna",

Opis produkcji: Jodi (Ava Michelle) ma 16 lat i od zawsze była najwyższą dziewczyną w szkole, ale nigdy nie czuła się z tym dobrze. Odkąd pamięta, inne dzieciaki się z niej śmiały, a ona chodziła przygarbiona, ale teraz wreszcie los się odmienia. Jodi poznaje Stiga (Luke Eisner), niemal idealnego Szweda z uczniowskiej wymiany zagranicznej, który jest nawet wyższy od niej. Ta nowa znajomość wywraca świat Jodi do góry nogami i sprawia, że staje się ona częścią miłosnego trójkąta. Jednak dwójka jej najlepszych przyjaciół (Griffin Gluck i Anjelika Washington) oraz biorąca udział w konkursach piękności siostra Harper (Sabrina Carpenter) pomagają dziewczynie wreszcie pokonać kompleksy, przez które ta nie potrafiła docenić samej siebie. "Wysoka dziewczyna" jest pierwszym pełnometrażowym filmem w reżyserii Nzinghi Stewart. Będzie to ciepła i zabawna komedia o dorastaniu oraz o tym, jak znaleźć odwagę, żeby wreszcie przestać patrzeć w ziemię i śmiało spojrzeć przed siebie.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Dom z papieru", 44 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Dom z papieru"

Taki wynik uzyskał 3. sezon serialu!

Opis produkcji: Ośmioro przestępców barykaduje się z zakładnikami w hiszpańskiej mennicy. W międzyczasie geniusz wśród złodziei manipuluje policją, by zrealizować swój plan.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "The Umbrella Academy", 45 mln widzów

Opis produkcji: Tego samego dnia 1989 roku niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom rodzi się czterdzieścioro troje dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siedmioro dzieci adoptuje przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeve, który postanawia przygotować je do misji ocalenia świata. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł wswoją stronę. Teraz sześcioro ocalałych ponownie nawiązuje ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreeve’a. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć wspólnie próbują rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Ze względu na dzielące ich różnice osobowościowe i mocno odmienne umiejętności, a także mroczne widmo globalnej apokalipsy, członkowie rodziny znów zaczną się jednak od siebie oddalać.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Nie otwieraj oczu", 45 mln widzów

I to w pierwszym tygodniu od premiery!

Opis produkcji: Tajemnicza siła dziesiątkuje światową populację i pewna jest tylko jedna rzecz — gdy to zobaczysz, odbierzesz sobie życie. W tej sytuacji Malorie mierzy się z nieznanym, próbując przy tym ocalić w sobie miłość i nadzieję. Wkrótce musi uciekać z dwójką dzieci w dół zdradliwej rzeki do jedynego miejsca mogącego zapewnić im schronienie. Jednak aby mieć szansę na przeżycie, uciekinierzy muszą odbyć całą dwudniową podróż z zasłoniętymi oczami. 

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Wynajmij sobie chłopaka", 48 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Wynajmij sobie chłopaka"

Opis produkcji: Licealista tworzy aplikację, dzięki której można go wynająć jako chłopaka na różne uroczystości.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Potrójna granica", 63 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Potrójna granica"

Opis produkcji: Grupa byłych agentów sił specjalnych (Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie  Hunnam, Garrett Hedlund i Pedro Pascal) spotyka się ponownie, by zaplanować skok w słabo zaludnionej strefie Ameryki Południowej. Po raz pierwszy w swojej karierze ci niedoceniani bohaterowie decydują się na niebezpieczną misję nie dla dobra kraju, ale dla samych siebie. Gdy wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót i wszystko wymyka się spod kontroli, ich umiejętności, lojalność i moralność zostają wystawione na największą próbę w walce o przetrwanie.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: 3. sezon "Stranger Things", 64 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: 3. sezon "Stranger Things",

Opis produkcji: Hawkins, lato 1985. Szkoła się skończyła, w mieście otworzyło się nowe centrum handlowe, a ekipa z Hawkins zaczyna dorastać. Kwitnące romanse komplikują relacje w grupie i dzieciaki muszą znaleźć sposób na to, jak wchodząc w dorosłość, pozostać przyjaciółmi. Tymczasem na horyzoncie znów pojawia się niebezpieczeństwo. Miasto musi stawić czoła starym i nowym wrogom, a Jedenastka i jej przyjaciele uświadamiają sobie, że zło nigdy się nie kończy; zło ewoluuje. Teraz wszyscy muszą działać wspólnie, aby przetrwać i zapamiętać, że przyjaźń jest zawsze silniejsza niż strach.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Zabójczy rejs", 73 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Zabójczy rejs"

Opis produkcji: Nowojorski policjant (Adam Sandler) zabiera swoją żonę (Jennifer Aniston) na dawno obiecaną podróż po Europie. Przypadkowo spotkany na pokładzie samolotu tajemniczy mężczyzna (Luke Evans) zaprasza ich na prywatne spotkanie rodzinne na Super Jachcie należącym do leciwego miliardera Malcolma Quince'a. Kiedy Quince zostaje zamordowany, małżeństwo staje się głównymi podejrzanymi w śledztwie.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Orange Is The New Black", 105 mln widzów

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix: "Orange Is The New Black",

Tyle osób widziało chociaż jeden odcinek tego słynnego serialu

Opis produkcji: Komediodramat oparty na bestsellerowych wspomnieniach autorstwa Piper Kerman pod tym samym tytułem. Dobrze sytuowana mieszkanka Brooklynu, Piper Chapman (Taylor Schilling), zostaje skazana na karę piętnastu miesięcy pozbawienia wolności, na skutek związku z dilerką narkotyków Alex (Laura Prepon) sprzed blisko dekady. Aby spłacić swój dług wobec społeczeństwa, Piper musi zamienić wygodne życie w Nowym Jorku, u boku narzeczonego Larry'ego (Jason Biggs), na pomarańczowy kombinezon i społeczność więzienną. Wkrótce zaczyna kwestionować wszystko, w co dotąd wierzyła i tworzyć sojusze z grupą ekscentrycznych i szczerych do bólu więźniarek.