Modne pierścionki: trendy 2022

W biżuteryjnych trendach sezonu wiosna-lato 2022 dzieje się sporo. To kontynuacja maksymalistycznej mody w tęczowych barwach, która opanowała nasze szkatułki już minionego lata. Najpiękniejszą reprezentacją lansowanej na wybiegach rozmaitości ogłaszamy pierścionki. Podczas Fashion Weeków w obiektywach fotoreporterów (i telefonach zapraszanych na pokazy it-girls) uwagę zwracały między innymi chunky sygnety utrzymane w mrocznej estetyce motocyklowego glamu od Givenchy, szerokie obręcze o lustrzanym wykończeniu przypominające sprzęt ze sklepu żelaznego (Balmain) i masywne formy z trójwymiarowymi zdobieniami wzorowane na skarbach wikingów (Ports 1961). Nasz numer jeden? Pierścionki udające owocowe żelki i zatopione w transparentnym wosku pamiątki z wakacji z paryskiego atelier domu mody Christian Dior. 

Christian Dior SS22 / Imaxtree

Tym razem jednak pytanie „jakie pierścionki będą modne?” nie wystarczy. Trzeba jeszcze rozwiązać kluczową w nowym sezonie kwestię pod tytułem „jak je stylizować?” Znawigowane przez dyrektorów kreatywnych najważniejszych marek, odpowiedź znalazłyśmy w modowym słowniku Iris Apfel i rozkochanych w jej stylu skandynawskich influencerek. Tak, w biżuteryjnym świecie więcej znów znaczy więcej. 

6 najważniejszych trendów biżuteryjnych na nowy sezon. Te kolczyki, bransoletki i naszyjniki już za chwilę będą nosić wszyscy [trendy wiosna-lato 2022]>>

Komplety pierścionków – najpiękniejsze inspiracje z Instagrama 

Spokojnie, obsługa trendu opartego o mnogość pierścionków jest znacznie prostsza niż mogłoby się wydawać. A to dlatego, że jedyna obowiązująca reguła to… absolutny brak reguł! Najbardziej stylowe dziewczyny z Tik Toka i z Instagrama miksują i łączą złoto ze srebrem, pastele z neonami, brokat z matem, perły z plastikiem, a subtelne obrączki z sygnetami w stylu chunky – wszystkie chwyty dozwolone. Oto dowody: 

Influencerki, stylistki i redaktorki swoje pierścionki i sygnety noszą pojedynczo lub po dwa (jeden pod drugim), obowiązkowo w towarzystwie innych ozdób na palcach sąsiadujących (także na kciukach). Te bardziej zachowawcze decydują się na pierścionkowe trio wyeksponowane na palcu środkowym + serdecznym lub wskazującym. Na ich zdjęciach najczęściej powtarza się kilka charakterystycznych modeli, za którymi warto rozejrzeć się na zakupach. Ułatwi wam to nasza lista.

Rzeźbiony minimalizm 

Cienkie obrączki i subtelne formy ze złota lub srebra ozdobionego artystycznymi tłoczeniami i rzeźbieniami to najlepsza baza. Pasują na każdą okazję i do wszystkiego. 

Kamienie 

Naturalne kamienie w biżuterii na topie są już od wielu miesięcy. Robią za stylowe uzupełnienie codziennych outfitów, ale i magiczne amulety. Po najciekawsze zajrzyjcie do zbiorów waszych babć albo do oferty polskich marek autorskich, wśród których: Maar, Rosa Chains, Berries&Co. czy Kamena. 

Plastic is fantastic 

W waszym puzderku na biżuterię nie powinno też zabraknąć pierścionków i sygnetów wyglądających jak zabawki z Kinder Niespodzianki. Serio! Im większe, wizualnie cięższe i bardziej kolorowe, tym lepiej.
Opcja B? Koralikowe kombinacje przeplecione przez elastyczną żyłkę – najlepiej te zrobione własnoręcznie. 

Pro tip: najwięcej inspiracji  na miks różnorodnych pierścionków i sygnetów znajdziecie na profilach ulubionych nail artystek - w końcu ten trend to świetny sposób na podkręcenie swojego mani. Zacznijcie od przescrollowania feedu Betiny Goldstein. Podziękujecie nam potem.