Najmodniejsze okulary na lato 2020: geometryczne i kolorowe oprawki Loewe

O barwionych okularach przeciwsłonecznych z grubymi oprawkami pisaliśmy już przy okazji 7 modowych must have'ów na wakacje (także w Polsce). Kolorowy i przypominający zabawkowe gadżety model okularów pokochały redaktorki mody, stylistki i content creatorki już w zeszłym sezonie, a teraz - wraz z nową odsłoną kolekcji Loewe Paula's Ibiza - ta miłość wróciła na dobre.

Jonathan Anderson, dyrektor kreatywny marki, uwielbia wymyślne dodatki i tym razem inspirował się słynnym butikiem Paula's z lat 70. i hiszpańską wyspą, która nierozłącznie kojarzy się z rajskimi wakacjami.

"Paula's Ibiza ucieleśnia ducha odpuszczenia. W tej kolekcji poczucie eskapizmu i radości staje się całkowite. To pozytywne i energetyzujące przesłanie, które moim zdaniem jest to bardzo trafne w tej chwili" mówił o nowych projektach Loewe Anderson. Nie jest to jednak zwykła kolekcja: dyrektor kreatywny marki postanowił wesprzeć środowiska dotknięte pandemią (szczególnie dzieci) i przekazuje 40 euro z każdego sprzedanego elementu kolekcji od kwietnia do sierpnia na projekty edukacyjne. Zachwyca jednak nie tylko dobroczynność, ale także klimat Paula's Ibiza uchwycony w kampanii - na zdjęciach czy w wideo nakręconym przez Graya Sorrenti w New Delhi, które idealnie oddaje młodzieżowa dynamikę. Jego bohaterami zostali między innymi B-Boye, skate'owcy i młodzi ludzie na prywatnych imprezach w Dilliwalen Havelis. 

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe z nowych kolekcji sieciówek [trendy 2020]>>

To, co zwraca szczególną uwagę w kolekcji, to właśnie okulary przeciwsłoneczne: geometryczne, kolorowe, z delikatnie barwionymi szkłami i pasujące do praktycznie każdego owalu twarzy, o czym mogliśmy się przekonać oglądając zdjęcia street fashion z poprzednich tygodni mody. Fanką okularów oprawek i szkiełek w tym stylu jest między innymi Alyssa Coscarelli, znana w sieci jako @alyssainthecity, a model z kolekcji Paula's Ibiza ma w swojej garderobie chociażby Dagmara Jarzynka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LOEWE (@loewe) Cze 28, 2020 o 3:01 PDT

Kolorowe okulary przeciwsłoneczne o geometrycznym kształcie: gdzie je kupić?

Limonkowe, pomarańczowe, białe, czarne i szare okulary Paula's Ibiza wciąż możecie kupić na w butikach lub stronie Loewe - ich koszt to 1 300 zł. Jeśli jednak szukacie bardziej budżetowej wersji tego trendu na kolorowe geometryczne oprawki, koniecznie przyjrzyjcie się aktualnej ofercie popularnych marek. Bardzo podobny model kupicie teraz w wiosenno-letniej kolekcji Mango. Hiszpańska sieciówka ma w swojej ofercie prostokątne okulary przeciwsłoneczne z czerwonymi oprawkami i lekko barwionymi szkłami. Ten model ma uniwersalny rozmiar i, co istotne, kosztuje tylko 69,99 zł. 

Prostokątne okulary przeciwsłoneczne / Mango

Więcej modnych okularów przeciwsłonecznych na lato 2020 z kolorowymi oprawkami znajdziecie też w sklepie ELLE:

Kasia Tusk w minimalistycznej sukience polskiej marki w najmodniejszym kolorze tego sezonu. Wiemy, gdzie ją kupić>>