Marka Converse wierzy, że sztuka ma moc wpływania na wydarzenia, prowokowania rozmów i jednoczenia ludzi. To hasło jeszcze nigdy nie było tak aktualne, jak dzisiaj, kiedy nasze codzienne życie uległo totalnej zmianie.

"Create Together for Peace"

Tak brzmi hasło nowej inicjatywy stworzonej przez markę. Converse od zawsze współpracuje z artystami i wybitnymi projektantami. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zachwycałyśmy się projektami powstałymi przy współpracy m.in. z Off-White, Missoni, Comme des Garçons, Maison Margiela, a także trampkami zaprojektowanymi przez muzyka Tylera, The Creatora i porytymi grafikami Andy’ego Warhola. 

Teraz marka zaprosiła różnych artystów z całego świata, aby wspólnie stworzyli projekty pełne optymizmu i jedności. "Wspólne tworzenie sztuki to jeden z przykładów małych kroków, które możemy wykonywać, aby zmienić przyszłość i świat, do którego niebawem wrócimy" - czytamy. W ramach akcji "Create Together for Peace" powstały m.in. wspólne cyfrowe portrety, które niebawem zostaną zaprezentowane w 43 miastach na całym świecie.

Projekt stworzony ponad granicami krajów i kultur pokazuje, że mimo obecnej, bardzo trudnej dla nas wszystkich sytuacji wciąż więcej nas łączy, niż nas dzieli. Sztuka jak nic innego potrafi uspokajać, sprawiać przyjemność, przynosić ulgę. Przekonałyśmy się o tym niejednokrotnie, podczas organizowanych przez nas na Instagramie transmisji live "Szkoła Rysunku ELLE", które prowadzili bliscy nam artyści. Teraz razem z marką Converse ponownie zachęcamy do wirtualnej współpracy w duchu #CreateAtHome.

Kolekcja pełna pokoju

W kolekcji "Peace" czuć silne wpływy lat 70-tych. Kultowe modele Converse zostały pokryte kolorowymi napisami "pokój" i neonowymi pacyfkami (zwróćcie uwagę na przyciemniony odcień gumy przy podeszwie), ale także zaprezentowane w bardziej minimalistycznej odsłonie, która godnie zastąpi Wasze klasyczne białe lub czarne Chucki. Poza butami, w kolekcji znajdą się także ubrania i dodatki. Kupicie je na stronie Converse.pl i w wybranych sklepach Converse - mamy nadzieję że Wam poprawią nastrój tak samo skutecznie, jak nam. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Converse Polska (@converse.polska) Maj 19, 2020 o 12:09 PDT