Lansowane przez instagramerki elementy garderoby to jedno (gdyby nie media społecznościowe nie pokochalibyśmy na nowo projektów Bottega Veneta, wełnianych kapturków czy wiktoriańskich kołnierzy), ale w kontekście rodzących się za pośrednictwem tego kanału trendów warto zwrócić uwagę na rzecz jeszcze inną. Nie trudno zauważyć, że sezonowość mody ma swoje odzwierciedlenie w popularnych na Instagramie jedynie przez pewien wycinek czasu ujęciach. Konkrety? Na początku pandemii dookoła pełno było zdjęć dziewczyn leżących na kanapie w iście akrobatycznej pozie z nogą uniesioną w górze, a kiedy tylko za oknem pojawił śnieg, Internet zalała lawina publikacji z owiniętymi w miękką pierzynę influencerkami pozującymi na tle zimowych krajobrazów. W przypadku tendencji, którą zaobserwowałyśmy w sieci przez kilka ostatnich miesięcy, śmiało mówić można o swego rodzaju hybrydzie. W równym stopniu chodzi bowiem o specyficzny kadr, jak i uchwycony w obiektywie element, a konkretniej zbliżenie na wystylizowaną w komplet pierścionków dłoń. 

Blogerki, stylistki i redaktorki mody chwalą się ulubionymi ozdobami, eksponując mani, trzymając papierowy kubek z kawą lub kryształowy kieliszek musującego Rosé, prezentując zaproszenie na pokaz nowej kolekcji prestiżowej marki, nowe selfie lub fotogeniczne śniadanie w knajpie.

Popularne są także ujęcia w lustrze (koniecznie ze stylowym case'm na telefon w roli głównej), na pogniecionej pościeli lub wymarzonej torebce od projektanta. Możliwości są nieograniczone, a światowe it-girls chętnie eksplorują coraz to nowsze, automatycznie przyczyniając się do powstawania kolejnych insta trendów. Na najchętniej udostępnianych zdjęciach królują 3 rodzaje modnych pierścionków i sygnetów.

1. Bling bling 

Dużą część kategorii błyszczących pierścionków podbijających Instagram stanowią oczywiście te zaręczynowe. Dziewczyny z branży chętnie chwalą się połyskującymi pamiątkami z oświadczyn. Ozdobom z brylantem lub choćby tym wysadzanym kryształkami chętnie mówią jednak „tak!” także i bez okazji. Inwestują w nie jako czuły prezent dla samych siebie, bo to właśnie takie upominki cieszą najbardziej. 

2. Czysta forma

Równie popularne okazują się minimalistyczne pierścionki w kolorze złota. Mogą mieć formę masywnego sygnetu, delikatnej obrączki lub rzeźbiarsko powyginanej ozdoby w stylu art déco. Znajdziecie takie między innymi w ofercie polskiej marki biżuteryjnej Rosa. 

3. Kolor 

W trendach są również kolorowe akcenty. Na zakupach rozejrzyjcie się za cienkimi obręczami z plastiku lub żywicy albo tradycyjnymi formami ozdobionymi barwnym oczkiem. Na koniec najważniejsze: W tym sezonie pierścionki nie znoszą samotności. Łączcie je więc w pary lub kilkuelementowe komplety.