The Crown 6: książę William, księżna Kate - aktorzy

Historia brytyjskiej monarchii, zekranizowana fabularnie przez Netflix, doczekała się wielu sezonów, z których wszystkie stały się kasowym hitem. Każde kolejne odcinki wzbudzają ogromne emocje wśród widzów i krytyków filmowych, a zarówno gra aktorska, jak i kostiumy z serialu omawiane są szeroko przez kolejne tygodnie od premiery. Nic więc dziwnego, że producenci dawkują wiadomości na temat kolejnych planów wokół "The Crown" - chcą, by o serii mówiło się regularnie.

W lipcu do mediów trafiły wieści, że 6. sezon serialu (który będzie ostatnim) nie skończy się w 2002 roku, jak początkowo zapowiadano, a w 2005 r.

"The Crown 5": Imelda Staunton jako Królowa Elżbieta. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z planu!>>

To data ślubu księcia Karola i księżnej Camilli, która określana jest jako początek nowego rozdziału i zakończenie burzliwego okresu w historii Windsorów. Jak podaje The Sun: "Niewielka, ale znacząca zmiana, ponieważ jest postrzegana jako początek ery, która koncentruje się bardziej na księciu Williamie i Harrym oraz ich ojcu". Wszystko wskazuje więc na to, że w produkcji zobaczymy także dorosłych księcia Harry'ego i księcia Williama czy księżną Kate. 

Teraz te informacje zostały stuprocentowo potwierdzone, bo pojawiły się już nazwiska osób, które odegrają wspomnianych monarchów. Po długich poszukiwaniach odpowiednich aktorów do obsady "The Crown 6" dołączyli Rufus Kampa i Ed McVey (obaj zagrają Williama, tylko w różnych etapach jego życia) oraz Meg Bellamy (początkująca aktorka wcieli się w Kate Middleton). W nowym sezonie serialu zobaczymy najpierw nastoletniego Williama, który wraz z rodziną będzie próbował sobie poradzić w tragiczną śmiercią swojej matki, księżnej Diany - tutaj zagra go Kampa, który wcześniej występował na London's West End w "The Secret Diary of Adrian Mole 13 & 3/4: The Musical". Starszym Williamem - z etapu studenckiego - został z kolei McVey (absolwent Drama Centre London, sublet w sztuce "Camp Siegfried" w Old Vic). Jego historia przedstawiona na ekranie ma dotyczyć poznania Kate Middleton i rozwoju ich miłości. Przyszłą księżną Cambridge została wspomniana wcześniej Bellamy, która wygrała casting bez większego doświadczenia aktorskiego. Co istotne, cała trójka aktorów będzie dopiero debiutować w tak dużej produkcji serialowej.

Pozostaje nam tylko czekać na pierwsze zdjęcia z planu "The Crown 6" i kreacje słynnej królewskiej pary. Miejmy nadzieję, że pojawią się wkrótce.

"The Crown 5" na Netflix. Wszystko, co wiemy o nowym sezonie tego słynnego serialu o brytyjskiej rodzinie królewskiej>>