Obawiasz się, że za sprawą takich trendów jak modern grunge, czy panterka – charakternych, odważnych i wyrazistych – klasyczne looki odejdą w zapomnienie? Nic bardziej mylnego. Rok 2024 zapowiada się na nie mniej obfity w eleganckie trendy, niż poprzednie sezony. Udowadnia to między innymi fryzura "Old Money Bob", której w następnych miesiącach wróżymy ogromną popularność. 

"Old Money Bob". Fryzura roku 2024? 

Bob to jedna z powszechniejszych i bardziej uniwersalnych fryzur. Jest elegancka, łatwa w stylizacji, a jej różne wariacje sprawiają, że idealnie dopasujesz ją do swoich potrzeb i możliwości. Czym więc wyróżnia się  "Old Money Bob"? Przede wszystkim tym, że to cięcie, które doda ci elegancji, ale w bardzo niezobowiązujący sposób. Jest pełne sprzeczności – jednocześnie klasyczne i nowoczesne, dodające powagi oraz klasy, ale pełne uroku i dziewczęcości. Nic dziwnego, że zyskuje na popularności, a 2024 rok będzie sezonem tej fryzury.

Jak wykonać fryzurę old money bob? 

Pierwszym krokiem do uzyskania "Old Money Bob" jest wizyta u fryzjera. O co więc prosić, aby uzyskać pożądany efekt? To krótkie, pełne objętości cięcie do ramion. Ważne, aby pamiętać o warstwach – dzięki temu włosy będą wyglądały na gęstsze. Powinno to być delikatne i naturalne cieniowanie tworzące dłuższą grzywkę sięgającą kości policzkowych. Wtedy najpiękniej podkreśli rysy. Jeśli natomiast posiadasz okrągłą, nieco pełniejszą twarz, warto zdecydować się na dłuższe, sięgające podbródka kosmyki. 

Podstawą drogiego, luksusowego wyglądu, zawsze jest jakość. Właśnie dlatego musisz opanować swoją pielęgnację do perfekcji. Dla efektu błyszczących, sypkich włosów polecają się olejki do pielęgnacji. Jeśli użyjesz odpowiedniego kosmetyku, jak na przykład wielofunkcyjnego olejku do pielęgnacji Gisou, efekt podbijesz również otulającym miodowym zapachem (całość można wykończyć perfumami do włosów).

Jeśli chodzi natomiast o samo wystylizowanie włosów, warto zaopatrzyć się w lokówko-suszarkę lub okrągłą szczotkę do modelowania oraz sprej unoszący włosy u nasady. To szczególnie ważne, ponieważ sukcesem tego looku jest sprężysty efekt oraz delikatnie wywinięte końcówki zarówno włosów.. 

 "Old money bob" to ciekawa alternatywa dla jednej z najpopularniejszych fryzur średnich i krótkich. W zaledwie kilku krokach możesz dodać swoim włosom nie tylko zdrowszego wyglądu, ale całej swojej stylizacji znacznie elegantszego, bardziej przemyślanego charakteru. Cięcie, chociaż ma kilka charakterystycznych trików, jest łatwe w utrzymaniu. Do jego zalet zaliczamy również to, że jest uniwersalne – na tej długości wykonasz tę fryzurę i wiele więcej.