Kiedy zastanawiamy się nad najwygodniejszymi butami na lato, od razu na myśl przychodzi nam ta marka. Chodzi oczywiście o Birkenstock, niemieckiego producenta klapek. To rodzinny, sześciopokoleniowy biznes, którego historia sięga aż 1774 roku. Marka, której buty upodobali sobie lekarze i personel medyczny, przeżywa obecnie renesans. Klapki, które według niektórych przypominają "ortopedyczne obuwie", świetnie prezentują się w towarzystwie dżinsów typu "mom" i luźnego t-shirtu oraz letniej sukienki na ramiączkach. W ciągu kilku ostatnich lat coraz wyraźniej widoczna jest tendencja na lansowanie mody w nieoczywistym wydaniu. Przy odpowiedniej stylizacji toporne birkenstocki wyglądają naprawdę stylowo. Projektanci Birkenstocków nie pozostają obojętni na trendy, w tym roku lansują linię Gator Gleam wersję inspirowaną skórą aligatora. Niektórzy zakładają je nawet na czerwony dywan. Tak zrobiła Frances McDormand, aktorka pojawiła się w żółtych klapkach Birkenstock x Valentino na rozdaniu Oscarów:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Birkenstock (@birkenstock) Lut 24, 2019 o 8:13 PST

 

W birkenstockach można przechodzić cały dzień. Wszystko dzięki anatomicznie ukształtowanej podeszwie, która w naturalny sposób dostosowuje się do stopy.  - mówi Monika, właścicielka  3 par butów niemieckiego producenta.

  Co ciekawe, korek używany przez Birkenstock pochodzi z nadwyżek produkcyjnych w sektorze winnym. 

Linia Gator Gleam

Birkenstocki - do czego nosić? Klaki świetnie sprawdzają się w codziennych stylizacjach - wystarczy zestawić je z luźnymi dżinsami, białym T-shirtem i marynarką w kratę. Taki look z powodzeniem sprawdzi się w pracy, w szkole i na uczelni. Do odważniejszych stylizacji należy połączenie - garnitur + birkenstocki. Brzmi kontrowersyjnie? Okazuje się, że klapki dodają nonszalancji i luzu, a całość broni się.  Zobaczcie, jak klapki stylizuje ulica i influencerki >>>