Oscary 2022: stylizacje gwiazd. Niestandardowe wybory sław Hollywood

Bez niebotycznych szpilek, falbaniastych sukien z trenami lub małych czarnych i wykrochmalonych koszul pod krawatem. Z roku na rok gwiazdy na Oscarach otwierają się coraz bardziej na niestandardowe stylizacje i chętniej wybierają looki dalekie od klasyki. Jak wyglądało to tym w przypadku 94. ceremonię wręczenia Nagród Akademii Filmowej

Timothée Chalamet na Oscarach 2022. Aktor złamał zasady black tie?>>

Naszą uwagę zwróciła oryginalna stylizacja Zendai, która wydaje się być unowocześnioną wersją kreacji, w jakiej pojawiła się na Oscarach pod koniec lat 90. Sharon Stone. Gwiazda "Diuny" postawiła na białą koszulę crop, długą srebrną spódnicę z cekinami oraz połyskujące branolety, które oplatały jej ręce. Zupełnie daleko od klasyki było też u Timothée Chalameta. Aktor prezentował się na oscarowej ściance w wąskich czarnych spodniach i cekinowej krótkiej marynarce z koronkowymi mankietami, którą założył na... nagi tors (całość podkreślił srebrnymi naszyjnikami i pierścionkami). Numer trzy to Uma Thurman i elegancka biała koszula w duecie z grzeczną czarną spódnicą maxi - wszystko projektu Bottega Veneta. Nasze zestawienie zamyka Kristen Stewart. Odtwórczyni roli księżnej Diany w "Spencer" zachwyciła czarnym jedwabnym garniturem Chanel z ultrakrótkimi spodenkami oraz dobranej do niego rozpiętą koszulą i naszyjnikiem w stylu bolo.

Niestandardowym stylizacjom gwiazd z Oscarów 2022, które niepisaną oscarową tradycję, możecie obejrzeć z bliska w naszej galerii.

Oscary 2022: różowe suknie podbijają czerwony dywan. To ten kolor zrobił największą furorę wśród gwiazd>>

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.