Dodatki, które pokochał Nowy Jork: kolorowe torebki 

Chociaż na dobiegającym właśnie końca Fashion Weeku w Nowym Jorku prezentowano kolekcje na sezon jesień-zima 2023, myśli zasiadających w pierwszych rzędach stylistek, buyerek, influencerek i dziennikarek ewidentnie krążyły wokół wiosny. Ich wybory stylizacyjne zdominowała świeżość charakterystyczna dla ciepłych wiosennych miesięcy. Wyraz swojej tęsknocie za zmianą pór roku dały poprzez torebki. Wyraziste i w intensywnych odcieniach kwitnących ogrodów, bezchmurnego nieba oraz świeżych owoców. Najbardziej pożądane modele? Ninetiesowe bagietki, kopertówki-poduszkowce i kanciaste kuferki. 

Nowy Jork: street style / Spotlight

 

Jaka torebka pasuje do beżowego płaszcza? TOP 4 dziewczyn z branży mody>>

Dodatki, które pokochał Nowy Jork: złota biżuteria 

Podczas gdy cały świat przeżywa odkurzoną fascynację srebrem, Nowy Jork pozostaje wierny złotej biżuterii. W końcu nikt tak jak Amerykanki nie kocha modowej ostentacji. A ta wcale nie musi być w złym guście. Dziewczyny z Nowego Jorku stylizują złoto tak, aby rzucało się w oczy, ale nie przytłaczało całego outfitu. Uwielbiają sięgać po klasyki: kolczyki koła, oplatające szyję lub nadgarstki łańcuchy, autorsko komponowane komplety pierścionków oraz dekoracyjne klipsy w stylu retro. Zakładają je zarówno do minimalistycznej czerni rockmanki-motocyklistki, jak i do barwnych zestawów w klimacie Belli Hadid. 

Nowy Jork: street style / Spotlight

 

Dodatki, które pokochał Nowy Jork: rajstopy 

Od Bronxu, przez Manhattan, aż po Staten Island – cały Nowy Jork kocha rajstopy. Cienkie i czarne oraz gładkie lub z delikatnymi wzorami. To naturalna odpowiedź dziewczyn z branży mody na wylansowane przez Miu Miu długości mikro. Skoro wiosenna aura każe na siebie czekać, a modnie jest odkrywać nogi, do łask powróciły i rajstopy. Dodatek, na który długo patrzyłyśmy jak na smutną konieczność, znów budzi skojarzenia z tym co zmysłowe, i co cool. Funkcjonalność i styl chodzą po ulicach Wielkiego Jabłka w parze. 

Nowy Jork: street style / Spotligt

 

Dodatki, które pokochał Nowy Jork: ciemne okulary

Podczas New York Fashion Week FW 23 słońce wyszło zza chmur na co najwyżej kilka minut, ale nikomu nie przeszkodziło to w noszeniu ciemnych okularów przeciwsłonecznych. O poranku, w ciągu dnia i o północy. Amerykańskie it-girls najchętniej sięgały po cienkie szkła osadzone w estetyce lat 90., sportowe oprawki albo obłe formy upolowane w jednym z popularnych nowojorskich vintage shopów. 

Nowy Jork: street style / Spotligt