Czy tatuaż na przedramieniu boli?

Niektóre części ciała bolą podczas tatuowania bardziej, niż inne. Czy zalicza się do nich przedramię? Tatuaż w tym miejscu boli zdecydowanie mniej po zewnętrznej, niż po wewnętrznej stronie – bardziej unerwionej, z widocznymi żyłami. Dziara na ramieniu czy udzie jest przy tym o wiele mniej bolesna. Jeśli więc jesteś mało odporny na ból, wytatuuj zewnętrzną stronę przedramienia albo wybierz mniej ukrwione miejsce.

Ile kosztuje tatuaż na przedramię?

W jakiej cenie można wykonać tatuaż na przedramieniu? Na najmniejsze, mało skomplikowane wzory można załapać się już w granicach 150-250 zł. Te standardowej wielkości, rozciągające się na połowie przedramienia, kosztują już w granicach 300-700 zł, w zależności od skomplikowania wzoru i ilości użytych barw. Tatuaże dookoła całej dłoni mogą kosztować z kolei nawet kilka tysięcy zł. Cennik zależy również od popularności tatuatora, do którego chcemy się dostać. 

Tatuaż na przedramię: jaki rozmiar i kolor?

Wzory tatuaży na przedramię są niezliczone – ale jaki rozmiar warto wybrać i czy zdecydować się na kolor, czy raczej wersję w skali szarości? To zależy!

Na przedramieniu, ze względu na stosunkowo niewielki obwód (w porównaniu do np. uda), często wykonuje się tzw. rękawy – tatuaże oplatające dookoła całą rękę. Często na jednym tatuażu się nie kończy: rękaw składa się zazwyczaj z wielu wzorów, o odmiennej historii i symbolice. Jeśli więc zamierzasz kontynuować przygodę z tatuażem, być może duży wzór oplatający przedramię będzie idealny dla ciebie. Osobom, które na razie zdecydowane są wyłącznie na jeden wzór, zaleca się wykonanie mniejszej dziary.

Co z barwami? Kolorowe tatuaże na przedramię wyglądają pięknie, ale wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Ręce wystawiamy na słońce bardzo często – jeśli nie chcemy ryzykować wyblaknięciem kolorów, musimy za każdym razem przed wyjściem na dwór smarować przedramię specjalną maścią ochronną. Tatuaże czarno-białe blakną bardziej równomiernie i łatwiej poprawić je po latach.

Tatuaż na przedramię: propozycje wzorów

Jakie wzory tatuaży na przedramię wyglądają najlepiej, a jednocześnie: niosą za sobą ciekawe przesłanie? To nasze propozycje:

 1. Biomechanika – czyli wzory tatuaży na przedramię, łączące ludzką anatomię z elementami maszyn. Jak to wygląda? Na całym przedramieniu wytatuowane są realne mięśnie ręki w połączeniu ze stalowymi elementami, śrubami czy zębatkami. Taki tatuaż jest wręcz stworzony dla miłośników motoryzacji czy steampunku: jego znaczenie będzie związane z pasją posiadacza!
 2. Odciśnięta łapa – to idealny wzór dla osób związanych emocjonalnie ze swoim pupilem. Pies, kot, papuga czy chomik – nieważne, czyją łapkę wytatuujesz, najważniejsze są uczucia! To tatuaż o dużym znaczeniu: zawsze, kiedy na niego spojrzysz, przypomnisz sobie o najpiękniejszych chwilach z ukochanym zwierzęciem.
 3. Las – to jeden z najmodniejszych pomysłów na tatuaż: wygląda najefektowniej, gdy drzewa wyłaniające się z mroku oplatają  całą rękę. Tatuaż lasu na przedramieniu symbolizuje naturę, wewnętrzną wędrówkę i odrobinę tajemnicy. Jeśli z drzew wyłaniają się odlatujące ptaki, znaczenie może mieć związek także z niezależnością posiadacza.
 4. Napis – życiowe motto, ulubiony cytat z filmu lub piosenki, a może: data związana z bliską osobą? Napisy na przedramieniu są wciąż niezwykle popularne i mają głębokie znaczenie, związane z emocjami i wspomnieniami osoby, która je nosi.
 5. Instrument – kochasz muzykę? Tatuaż na ręku z gitarą, fortepianem czy innym instrumentem znakomicie zdefiniuje twoją osobowość – wszyscy dowiedzą się, że cechuje cię kreatywność i realizowanie pasji pomimo wszystkich przeciwności.
 6. Ważka – ten niepozorny owad symbolizuje harmonię i spokój, ale przede wszystkim: ogromną wewnętrzną siłę. To idealny pomysł na tatuaż na przedramieniu dla osób, które przeszły wiele w życiu i za każdym razem podnosiły się po upadku.
 7. Ptaki – nie ma lepszego symbolu wolności i niezależności. Jeśli chcesz pokazać, że jesteś wolnym ptakiem i że w życiu nic cię nie ogranicza, to najlepszy moment na udanie się do tatuatora.
 8. Kompas – ma dwa znaczenia. Z jednej strony, symbolizuje zamiłowanie do podróży, z drugiej: ma służyć jako symbol, przypominający o podążaniu wyznaczoną ścieżką. Obawiasz się, że nie dasz rady zrealizować swoich planów i zboczysz z kursu? Ten tatuaż przypomni ci o twoich postanowieniach!
 9. Motyl – to bardzo kobiety, subtelny wzór, symbolizujący piękno, ale i kruchość. Wybierają go często osoby nieśmiałe i niepewne siebie: nie dlatego, że mają problem ze swoim charakterem – wręcz przeciwnie, bo w pełni akceptują siebie!
 10. Wróżka – czarodziejka czy elf to idealny wzór na tatuaż na ręku dla osób, które wierzą, że na zawsze zachowają młodego ducha – wróżki symbolizują dziecięcą niewinność.
 11. Yin i Yang – znany od wieków symbol przeciwstawnych harmonii – dobra i zła. Idealny dla realistów, którzy żyją pełnią życia akceptując świat takim, jaki jest.
 12. Róża – w wersji czerwonej, oznaczają wiarę w miłość i namiętność. Czarna róża to symbol walki z systemem i smutku związanego z niesprawiedliwością.
 13. Wzory azteckie – geometryczne tatuaże azteckie na przedramię nie tylko wyglądają niezwykle efektownie, ale także: niosą za sobą mocne przesłanie. W czasach dawnych wojowników, symbolizowały siłę, samozaparcie i życiową mądrość.
 14. Serce – to bardzo minimalistyczny pomysł na tatuaż na przedramieniu. Symbol serca często tatuują wspólnie pary, najlepsi przyjaciele czy członkowie rodziny, aby pokazać światu siłę łączącej ich więzi i wiarę w miłość.
 15. Gwiazdy – pojedyncze gwiazdy czy całe konstelacje oznaczają wiarę w przeznaczenie i nienamacalne siły, pomagające zachować równowagę w świecie.
 16. Ogień – płomienie to często wybierany motyw wśród osób, które przeszły wewnętrzną przemianę. Ogień jest dla nich symbolem spalenia wszystkiego, co złe i rozpoczęcia całkowicie nowej drogi.
 17. Pióro – to znakomity wzór dla artystów i marzycieli, potrzebujących inspiracji. Wierzy się, że symbol pióra wzmacnia wyobraźnię, wrażliwość i zdolność emocjonalnego odczuwania.
 18. Tygrys – wybierany często na kolorowe tatuaże na przedramię. Symbolizuje moc, pasję, szybkość, ale także wewnętrzną zwierzęcą naturę, którą ciężko opanować.
 19. Średnik – motyw rozpowszechniony przez osoby, które przeszły przez próbę samobójczą. Oznacza nowy początek, w którym nie przeszkodzą żadne wspomnienia i przykre doświadczenia z przeszłości.
 20. Księżyc – symbol związany z magią, tajemnicą i intelektem.