Istnieje kilka wzorów tatuaży, które są ponadczasowe i prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody, a tatuaże motyle są jednym z nich. Chociaż doświadczeni artyści tatuażu potrafią wykonać nawet najbardziej skomplikowane pomysły i sentencje na tatuaż, z którymi zwracają się do nich klienci, i tak jednymi z najczęściej realizowanych przez nich motywów są kolorowe owady.

Jeśli tatuaż motyl to również twój pomysł na najbliższą wizytę w studio, podpowiadamy, jakie motyle wzory będą wyglądały dobrze, bez względu na miejsce, w którym je wykonasz.

Tatuaż para motyli - pomysł na wzór

Według chińskiej kultury dwa motyle lecące razem symbolizują miłość. Możesz wybrać dowolny rozmiar i zdecydować, czy wzór ma być wykonany jedną linią czy z dopracowaniem wszystkich szczegółów. Zrobienie tatuażu dwóch motyli po wewnętrznej stronie przedramienia sprawi, że łatwo go ukryjesz, gdy zajdzie taka potrzeba i będziesz mogła się nim pochwalić, kiedy zechcesz. Pozwól motylom latać razem i szerzyć miłość także w Twoim życiu.

Tatuaż motyl minimalistyczny - pomysł na wzór

Ten projekt spodoba się wszystkim minimalistkom. Delikatny kontur motyla z subtelnym efektem cieniowania (który możesz pominąć, jeśli chcesz) to ponadczasowy pomysł na tatuaż, który nigdy nie wyjdzie z mody. Puść wodze fantazji w kwestii rozmieszczenia motyli i zachowaj prostotę projektu, decydując się na cienki kontur.

Tatuaż serce i motyl - pomysł na wzór

Jeśli chcesz zrobić prosty tatuaż o znaczącym przesłaniu, ten wzór jest dla Ciebie. Symbolizuje nie tylko wyjątkową siłę kobiecości, ale również pokłady miłości, które w sobie nosisz. Tatuaże będące połączeniem motyli i serc przekażą wiadomość każdemu, kto je zobaczy. Mają także duże znaczenie dla osoby noszącej je na swoim ciele. Dlatego też wyróżniają się spośród innych i wyglądają dobrze na osobie w każdym wieku.

Tatuaż motyl i róża - pomysł na wzór

Klasyczny projekt o kobiecym charakterze robi wrażenie. To piękne połączenie róży i motyla symbolizuje pasję, miłość i transformację. W języku greckim dosłowne tłumaczenie motyla to psyche, które jest także imieniem bogini miłości. Róża reprezentuje miłość, czułość i pasję, a motyl zmiany i wolność. Jeśli wybierzesz ten delikatny wzór tatuażu, będziesz wszędzie nosiła ze sobą symbol adoracji i łagodności. Wskaż nam lepsze połączenie niż to!

Tatuaż motyl za uchem - pomysł na wzór

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @tatmat01

Jedno z najdelikatniejszych i najbardziej osobistych miejsc na zrobienie tatuażu motyla to miejsce za uchem. Może stanowić pamiątkę, o której będziesz wiedzieć tylko Ty i najbliższe osoby. Jednak tatuowanie za uchem może boleć bardziej niż na innych częściach ciała, bo skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa i miękka. Dlatego też tak umiejscowione tatuaże mogą szybciej blaknąć niż te wykonywane w innych miejscach.

Decydując się na zrobienie motyla za uchem, upewnij się, że wybierzesz wzór, który nie jest zbyt skomplikowany. Prosty motyl odlatujący w dal lub siedzący na roślinie to idealny pomysł na pierwszy tatuaż. Nie tylko jest uroczy, ale i wygląda niesamowicie dziewczęco.

Tatuaż niebieskiego motyla - pomysł na wzór

Niebieski motyl reprezentuje więcej niż tylko piękno. Ma w sobie również radość i szczęście, a inspirowane nim wzory tatuaży są stylowymi propozycjami, które będą wyglądały atrakcyjnie u osób w każdym wieku. Co ciekawe, ten odcień pigmentu zazwyczaj utrzymuje się dłużej niż inne, dlatego możesz mieć pewność, że Twój wzór po kilku latach będzie wyglądał równie dobrze, co zaraz po wyjściu ze studia tatuażu. Możesz zdecydować się na wzór pojedynczego owada lub kilku w dowolnym rozmiarze. Zajrzyj na Pinteresta – to prawdziwa kopalnia inspiracji.

Tatuaż motyl monarcha - pomysł na wzór

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @rinarosetats

Motyl Monarcha jest uważany za symbol piękna i królewskości. Ten klasyczny wzór z pewnością zbierze wiele komplementów. Wybierając tatuatora, który go wykona, upewnij się, że ma on doświadczenie w tworzeniu szczegółowych dzieł sztuki, bo w przypadku tego wzoru każdy szczegół ma znaczenie. Pomarańczowy motyl będzie przypominał Ci o tym, abyś była skupiona na swoich celach i codziennie wkładała energię i pracę w działanie, by dotrzeć tam, gdzie chcesz być w życiu.

Tatuaż motyl na plecach - pomysł na wzór

Górna część pleców i kark to jedne z najczęściej wybieranych miejsc, w których kobiety tatuują sobie wzór motyla. Być może wynika to z faktu, że tatuaż w tym miejscu łatwo zakryć, ale również jego wykonanie jest raczej mało bolesne w porównaniu do innych części ciała. Jednym z pomysłów na wzór w tym miejscu, które często widzimy na Instagramie, jest tatuaż kwiat wiśni plus motyl.