Taco Hemingway zdobył miliard odtworzeń na Spotify

Taco Hemingway jest pierwszym polskim artystą, którego utwory odtworzono ponad miliard razy na największej platformie streamingowej, Spotify. I właśnie te liczby mówią tam kto króluje na polskiej scenie muzycznej! Taco na dzień dzisiejszy posiada 1 074 120 867 odtworzeń. A jak wiemy w jego przypadku liczba ta będzie stale i szybko rosła...

Jak czytamy na facebookowym fanpage'u Obliczenia i analizy w rapie na ten duży sukces przypadają przede wszystkim solowe projekty rapera oraz projekt Taconafide (86,5%), ponieważ przyniosły one dokładnie 929 349 352 odsłuchań utworów. Z kolei kawałki, na których gościnnie się udzielił wygenerowały 144 780 515 odtworzeń (13,5%). Porównując - wyniki Filipa przebijają prawie 1,5 krotnie wyniki Quebonafide. Chapeau bas! 

Co w tym wszystkim jest jeszcze niesamowite? Że to właśnie artysta hiphopowy jako pierwszy zdobył ten wynik w Polsce. I absolutnie nie dziwi nas, że to właśnie Taco! Od początku swojej kariery jest artystą, którego kawałki znajdują miłośników nie tylko w gronie rapowych koneserów i stale rozbrzmiewają w głośnikach w całej Polsce, trafiając do bardzo szerokiej publiczności. 

Kariera Taco Hemingway

Taco Hemingway, a właściwie Filip Szcześniak swoją karierę rozpoczął w 2011 roku zaczynając od nagrywania materiałów anglojęzycznych, jednak dopiero w 2014 roku, po wydaniu EP Trójkąt Warszawski, zdobył rozgłos w Polsce. Dzięki temu dołączył do wytwórni Asfalt Records, gdzie wypuścił reedycję Trójkąta Warszawskiego oraz minialbum Umowa o dzieło. Po ich premierze bardzo szybko stał się jednym z mocniejszych zawodników na polskiej scenie hiphopowej. Na swoim koncie ma już pięć minialbumów m.in. Szprycer i Wosk oraz sześć albumów studyjnych. Dwa ostatnie albumy studyjne Jarmark oraz Europa miały swoją premierę w zeszłym roku. Na swoim koncie ma również album wydany wspólnie z Quebonafide, w projekcie Taconafide, pt. Soma 0,5, który ostatecznie otrzymał status diamentowej płyty, sprzedając się w ponad 150 tys. Oprócz tego Taco Hemingway ma na swoim koncie współprace z takimi artystami jak: Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Pezet, Rozalie, Sokół, Bedoes, Rasmentalism.