Kolejny raz sięgamy po trendy sprzed kilku dekad. Inspiracje z tamtego okresu czerpią garściami styliści, jak i fryzjerzy. Z sentymentem wracamy do czasów, gdy wszystko było prostsze, nawet nasze fryzury. Od kilku sezonów wiele celebrytek skraca swoje długie loki na rzecz twarzowego boba lub loba, niedawno Charlize Theron obcięła włosy na krótko, a Jennifer Lopez czy Kylie Jenner wywijają końcówki, jak to się robiło w latach 60. Zauważyliśmy jeszcze jedną tendencję wśród influencerek. Jaką? Poznajcie modną fryzurę na jesień 2019.

Modne fryzury: Kendall Jenner ma nowy kolor włosów? Modelka inspirowała się słynnym trendem z lat 90., który powraca w nowej wersji >>

Włosy ombre wracają do łask. Kim Kardashian West to kolejna gwiazda, która wróciła do tej modnej fryzury [trendy 2019] >>

W tym trendzie zakochały się Kendall Jenner i Bella Hadid. Spokojnie, pasuje nie tylko modelkom>>

Modna fryzura z lat 90. Uwielbiają ją Kendall Jenner, Bella Hadid i Lucy Boynton

Chodzi o... pejsy! To jeden z trików na optyczne wyszczuplenie twarzy. Dobrze wszystkim znany i to od lat. Nie trzeba już gubić przysłowiowych czterech kilogramów, żeby wyglądać szczuplej, wystarczy zostawić kilka kosmyków z przodu twarzy. W latach 90. niektóre gwiazdy (jak np. Alicia Silverstone) dodatkowo skręcały je w loczki, ale większość fanek tego decydowała się na klasyczną wersję. Uwaga, posiadaczki zaokrąglonej twarzy również mogą skorzystać z tej zasady. 

Fryzury wyszczuplające twarz >>

Alicia Silverstone, 1990 rok

W kolejnych latach ta modna fryzura wyglądała bardziej naturalnie. Zamiast wspomnianych już loczków, pejsy zostawiano proste. Wystarczyły pojedyncze kosmyki, żeby uzyskać ten niesamowity efekt szczupłej twarzy. Przykład? Kirsten Dunst na gali "Star Trek: 30 Years and Beyond - A Live Tribute" (1996 rok) oraz Julia Stiles w filmie "Zakochana złośnica" (1999 rok). Zobaczcie:

Dziś to upięcie włosów uwielbiają najbardziej wpływowe gwiazdy i modelki. Jedną z propagatorek tego looku była Kendall Jenner, która pokazała się w tej fryzurze już w 2018 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes. Amerykanka wzięła wtedy udział w premierze filmu "Girls of the sun". Dwa lata później to uczesanie polubiła Bella Hadid. Młodsza siostra Gigi co chwilę widziana jest z delikatnymi pejsami przy twarzy.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kendall (@kendalljenner) Maj 16, 2018 o 12:16 PDT

Bella Hadid to niejedyna znana dwudziestoparolatka inspirująca się stylem z lat 90. Podobnie robi Dua Lipa, aktualna dziewczyna Anwara Hadida. Aż chciałoby się powiedzieć: wszystko zostaje w rodzinie? Nie do końca, na fryzurę wyszczuplającą twarz zdecydowały się też niedawno modelki Karlie Kloss i Ashley Graham, a także najnowsza ikona stylu, czyli Lucy Boynton. 

Dua Lipa na ARIA Awards 2019

Pejsy nie tylko wyszczuplają, ale wyglądają bardzo elegancko, zwłaszcza gdy mamy na sobie stylizację na wieczorne wyjście. Jeśli macie delikatnie falujące się włosy użyjcie prostownicy lub podbijcie falę dodatkowym skrętem (jak wymieniona wcześniej Karlie Kloss). Dla utrwalenia fryzury użyjcie sprayu do włosów.