Na horyzoncie pojawił się nowy "apetyczny" trend związany z włosami, a raczej ich koloryzacją. Tom Smith, stylista, którego na Instagramie obserwuje ponad 40 tysięcy osób, właśnie zdradził, jaka koloryzacja na wiosnę będzie najlepsza dla blondynek (lub kobiet, które chcą się nimi stać). 

Syrup Blonde – na czym polega najbardziej pożądana koloryzacja na wiosnę?

To właśnie Tom Smith rozbił na czynniki pierwsze koloryzację "Syrup Blonde". Jak sama nazwa wskazuje, "syropowy blond" to przepiękny, ciepły odcień, który pasuje kobietom o ciemniejszej i jasnej karnacji. "Z refleksami złota, karmelu i wanilii, to najpyszniejszy odcień" - mówi Smith. Luksusowo wyglądająca stylizacja jest dla kobiet, które platynowy blond uważają za niezbyt naturalny. Cieplejsze tonacje lepiej odbijają światło, więc włosy będą bardziej błyszczące i zdrowiej wyglądające"Cieplejsze odcienie zawsze wydają się jaśniejsze, zdrowsze i błyszczące, dlatego ta tonacja jest fantastycznym wyborem dla tych, których blond może wydawać się trochę pozbawiony blasku" - wyjaśnia Smith.

Jak uzyskać ten blond u fryzjera?

Dla wszystkich blondynek mamy dobrą wiadomość – uzyskanie odcienia o nazwie "syropowy blond" będzie dla was wyjątkowo proste. Wystarczy dodać toner do już istniejących pasemek, lub delikatnie je rozjaśnić. "Poproś stylistę, aby odcień był tak ciepły, jak to możliwe" – radzi Smith. Nie zapominaj o ciemniejszych refleksach, które podkreślą ten bogaty odcień blondu. 

Dbanie o włosy blond

Niezależnie od tonacji, włosy blond zawsze wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Oprócz klasycznych metod – olejowania i nawilżania – ważna jest ochrona przed promieniami słonecznymi, które rozjaśniają włosy. W tym celu warto używać preparatu z filtrami UV. W formie lekkiej mgiełki to na przykład Sun Defence od marki Hairlust lub Anwen Summer Protect. Oprócz tego warto wprowadzić do pielęgnacji fioletową odżywkę, która neutralizuje żółte i pomarańczowe odcienie. W przypadku koloryzacji "Syrupe Blond" polecają się odżywki przeznaczone do ciepłych odcieni blondu, na przykład Wella Invigo Blonde Recharge. 

Oto kilka inspiracji, które możesz pokazać swojemu styliście:

"Syropowy blond" to przepiękna koloryzacja na wiosnę. Czy będzie wymagająca? Jak każdy blond, ale przy odrobinie uwagi możesz cieszyć się bogatym, bardzo naturalnym kolorem włosów, który prezentuje się zdrowo i promieniście. Jak na blond to też wyjątkowo uniwersalna tonacja.