Od połowy października ubiegłego roku, czyli od kiedy świat dowiedział się, że księżna Sussex jest w ciąży, świat oszalał na punkcie dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego. Zastanawiano się, kiedy potomek pary przyjdzie na świat, jakiej będzie płci, czy otrzyma tytuł arystokratyczny oraz imię. Uważano, że do rozwiązania dojdzie pod koniec kwietnia, jednak Matka Natura postanowiła inaczej i dziecko Meghan Markle przyszło na świat na początku kolejnego miesiąca. Syn Meghan Markle urodził się 6 maja 2019 roku o godz. 5.26. Książę Harry asystował swojej żonie przez cały czas. Przy świeżo upieczonych rodzicach była również Doria Ragland, matka księżnej Sussex. "To chłopiec!" Obwieścili arystokraci na swoim instagramie @sussexroyal. Dziecko ważyło 3,26 kg. Syn Meghan Markle i księcia Harry'ego otrzymał zarówno brytyjskie, jak i amerykańskie obywatelstwo. Dwa dni później książęca para zaprezentowała swojego (jeszcze) bezimiennego syna na oficjalnych zdjęciach. Sesję zrealizowano na zamku Windsor. Jakie imię, a raczej imiona otrzymał chłopiec?

Tak wygląda nowy dom Meghan Markle i księcia Harry'ego w Kanadzie >>

Meghan Markle i książę Harry pokazali swoją kartkę świąteczną. Głównym bohaterem zdjęcia jest ich synek Archie >>

Meghan Markle i książę Harry organizują chrzest Archiego. Kogo wybrano na rodziców chrzestnych? >>

Syn Meghan Markle i księcia Harry'ego - znamy imię dziecka!

Już dzień po ogłoszeniu informacji o ciąży, w zakładach buckmacherskich obstawiano imiona Royal Baby. Najwięcej ludzi typowało: Alice, Victoria, Mary, Isabella, Eleanor, Augusta, Rachel lub Diana dla dziewczynki oraz Alexander, Arthur, Philip, Albert, Nicholas, Alfred, James czy Thomas dla chłopca. Kilka miesięcy później książę Karol dolał sporo oliwy do ognia. W trakcie rozmowy z dziennikarzami zdradził całkiem sporo: "Mój syn Harry mówił mi, że podczas ostatniej podróży po Australii, on i jego żona dostawali wiele propozycji dotyczących imienia dla ich dziecka. Biorą pod uwagę Kylie oraz Shane". Pewne było jedynie to, że dziecko Meghan Markle otrzyma kilka imion, prawdopodobnie trzy a nawet cztery. Książę Harry w akcie urodzenia ma wpisane: Henry Charles Albert David Windsor. Czy tak będzie i w tym przypadku? Kilka minut po ogłoszeniu, że Meghan Markle urodziła chłopca, świeżo upieczony ojciec podał, że jeszcze nie zdecydowano, jakie imiona otrzyma. Dziennikarze uważali, że syn Meghan Markle zostanie nazwany Alexander lub Spencer. Często wymieniano także imiona Philip, Oliver oraz Arthur. W końcu ujawniono tę informację.

Meghan Markle wróci w finale serialu "W garniturach" jako Rachel Zane? Co się stanie z jej bohaterką w "Suits"? >>

Syn Meghna Markle i księcia Harry'ego nazywa się Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Para opublikowała na swoim instagramie zdjęcie z dziadkami, czyli królową Elżbietą, księciem Filipem oraz Dorią Ragland. Pałac Buckingham potwierdził, że chłopiec nie otrzyma tytułu księcia (Earl of Dumbarton). Na razie nie podano skąd wybór imion Archie Harrison (Mountbatten-Windsor to nazwisko potomków Elżbiety II z dynastii Windsorów i Filipa Mountbattena, księcia Edynburga), choć kilka miesięcy temu było głośno o tym, że 5-letni książę George nadał sobie przydomek "Archie". Przypadek?

Jak mieszkała Meghan Markle zanim została księżną Sussex? >>

Dziecko Meghan Markle jest siódmą osobą w kolejce do brytyjskiego tronu. Wcześniej na liście jest książę Harry, dzieci księcia Williama i Kate Middleton, a także wspomniany już William oraz książę Karol.