Syn Elona Muska nie chce mieć nic wspólnego ze sławnym ojcem

18-letni Xavier Alexander ogłosił niedawno, że jest osobą transseksualną i chce być od teraz znany jako Vivian Jenna Wilson. Dziecko Muska złożyło dokumenty o prawną zmianę nazwiska, w których wyraźnie zaznaczyło, "że nie mieszka już z biologicznym ojcem ani nie chcę być z nim związany w żaden sposób”. Matką Vivian jest kanadyjska pisarka i pierwsza miłość Muska - Justine Wilson, po której dziewczyna przyjęła nazwisko. Justin była żoną Muska przez 8 lat. Para postanowiła się rozwieść w 2008r. Eksmałżonkowie mają także syna Griffina, który jest bratem bliźniakiem Vivian.

Dziecko Elona Muska odcina się od poglądów ojca

Nie wiadomo dokładnie, co stało się przyczyną konfliktu pomiędzy Elonem Muskiem, a jego córką, jednak można się domyślać, że na ich negatywne stosunki miały wpływ kontrowersyjne wypowiedzi Muska dotyczące używania preferowanych zaimków (za swoje wpisy otrzymał nawet pouczenie od Twittera). Co więcej, zaraz po złożeniu dokumentów o zmianę nazwiska i płci przez Vivian, Musk zadeklarował swoje poparcie dla Partii Republikańskiej, której  przedstawiciele popierają szereg przepisów ograniczających prawa osób transpłciowych nie tylko w poszczególnych stanach, ale także w całym kraju. 

Najbogatszy człowiek na świecie

Elon Musk jest aktualnie najbogatszym człowiekiem na świecie, wyprzedzając tym samym giganta e-commercu Jeffa Bezosa (majątek wyceniany na 171 mld dolarów) oraz Bernarda Arnault z rodziną, która kontroluje francuski koncern LVMH (majątek wyceniany na 158 mld dolarów). Fortuna Muska, odnotowująca coroczny wzrost o 129% ma szansę, urosnąć do biliona w zaledwie dwa lata.