Wierzysz, że czarny kot przynosi nieszczęście, a za niepowodzenia obwiniasz Księżyc? Cóż, nawet jeśli to nie brzmi jak ty i nie należysz do grona przesądnych, wiedz, że talizmany szczęścia naprawdę działają. Zabobonnym amuletom z wielu różnych kultur wielokrotnie przyglądali się naukowcy. Okazało się, że ludzie, którzy wierzą w siłę symboli przynoszących szczęście, faktycznie czerpią profity z ich noszenia. Wszystko zaczyna się od przekonania, że ta ​​mała rzecz pomaga osiągnąć lepsze wyniki w dziedzinie, na jakiej najbardziej ci zależy. Poczucie, że ​​czuwa nad tobą siła wyższa, zdecydowanie zwiększa pewność siebie.

Talizmany oprócz tego, że są modną ozdobą, która przyciąga wzrok, dodają odwagi noszącej je osobie. 

Szczęśliwe amulety po prostu sprawiają, że czujemy się pewniej i kontynuujemy nasze dążenia do celu. Oko Ra, podkowa, czterolistna koniczyna czy ręka Fatimy skutecznie utwierdzają nas w tym przekonaniu. Noszenie talizmanu blokuje także nasz strach przed odniesieniem porażki. Kiedy przestajemy lękać się złego losu, podejmujemy ryzyko, które może nam zapewnić wygraną. Zyskujemy poczucie, że coś nad nami czuwa. 

Co przynosi szczęście w miłości?

Amulety na szczęście w miłości? Jeśli ktoś marzy o pełnej, szczęśliwej rodzinie czy gromadce roześmianych dzieci, niech wybierze na swój talizman jednorożca. Figurka z podobizną tego mitycznego stworzenia rzekomo przyciągnie partnera, który będzie stabilny w swoich uczuciach i zawsze zapewni nam poczucie bezpieczeństwa. 

Osoby, którym zależy na związku partnerskim, jaki nie skończy się wraz z wypaleniem miłosnego zauroczenia, powinny nosić naszyjnik przedstawiający dwa delfiny. W ten sposób kobieta może odnaleźć wybranka w tłumie innych mężczyzn, tym razem z dużą szansą na długi happy end. Miłość przyciąga także amulet Izydy i zawieszka Słońce, będąca symbolem światłości oraz życia. 

Warto przyjrzeć się także kamieniom szlachetnym i sprawdzić, które z nich przywołują trwałą miłość. Wierzy się, że agat pomaga rozwikłać problemy w istniejącym już związku. Karneol sprawi, że ten, kto go nosi, skutecznie rozpozna potencjalnego partnera. Szmaragd ma pomóc rozbudzić głęboko skrywaną namiętność.

Co przynosi szczęście w finansach?

Na świecie nie brakuje pomyślnych symboli, które przynoszą szczęście w finansach. W tej dziedzinie sprawdzi się talizman Merkurego - rzymskiego boga, który jest patronem handlu i komunikacji. Pomaga on osiągnąć powodzenie w interesach, a także przekonać do siebie klientów. Z kolei Klucz Twórczego Życia sprawi, że problemy pieniężne staną się bardziej zrozumiałe, zatem będzie nam łatwiej je rozwiązać. Jeśli ktoś chce się wzbogacić w mniej przyziemny sposób, powinien sięgnąć po talizman Fortuny. Podobno ten symbol przynosi szczęście w różnorodnych grach losowych.

Amuletem dla osoby mającej problem z płynnością finansową może być żabka trzymająca monetę. Pamiętajmy, że za symbol bogactwa powszechnie uważa się także pszczołę. Jeśli gdzieś nosi się jej podobiznę, nie trzeba więcej martwić się o pieniądze. We wzbogaceniu pomagają również chińskie monety feng shui. Trzy sztuki przewiązane czerwoną wstążką, noszone portfelu lub w kieszeni, mają naturalnie przyciągać obfitość. 

Co przynosi szczęście w domu?

Co wniesie szczęście do każdego domu? Oczywiście końska podkowa! Jednak ta zadziała najlepiej, tylko jeśli została wykonana z żelaza. Nie bez znaczenia jest też barwa drzwi. Jaki kolor przynosi szczęście we wnętrzach? Jeśli drzwi wychodzą na południe, powinno się je pokryć czerwoną czy pomarańczową farbą, natomiast jeśli wychodzą na północ - granatową. Na wschodzie drzwi powinny być zielone lub brązowe, a na zachodzie białe albo szare.

Co ciekawe, wśród roślin domowych znajdują się kwiaty, które podobno przynoszą szczęście. Tak naprawdę każdy świeży bukiet wprowadzi do wnętrza pozytywną energię, podobnie jak pojedynczy kwiat cięty ustawiony w bukiecie na stole lub nocnej szafce. Warto jednak zwrócić uwagę na popularnego grubosza, nazywanego "drzewkiem szczęścia". Inna przyciągającą pomyślność roślina to bambus.

Indiańskie symbole szczęścia

Indiańskie amulety są wykonywane wyłącznie z naturalnych materiałów, dzięki czemu czerpią siły prosto z Matki Ziemi. Symbol szczęścia może stanowić popularny łapacz snów, mający odganiać koszmary. W tej kulturze szczęście uosabia także Słońce. Noszenie amuletu Ducha Boga Słońca ma przynosić życiową pomyślność. Promienie słońca ożywiają naturę, a tym samym zwiastują czas szczęścia i nadchodzącej obfitości. Światło naszej płomiennej gwiazdy dodawało optymizmu Rdzennym Amerykanom i napełniało ich serca nadzieją. Często w talizmanach słońce jest łączone z jej bratem księżycem.

Plemiona indiańskie wierzyły także w moce drzemiące w zwierzętach. Ufały duchom wilków czy niedźwiedzi. W zależności od tego, z jakim zwierzęciem czuły największą łączność duchową, noszenie podobizny tego stworzenia zapewniało im pomyślny los. Kiedyś większość talizmanów wytwarzano z drewna, rogów zwierzęcych, a także sznurków (na przykład w przypadku łapaczy snów, idealnych do łapania mrocznych wizji lub koszmarów).

Dziś w wielu kulturach popularnymi talizmanami są arabskie oko proroka oraz ręka Fatimy (chamsa). Wiele osób nosi te dwa symbole razem, wierząc, że w ten sposób odeprą od siebie zło. Projektanci mody odkryli świat magicznych amuletów i połączyli większość z nich w biżuterii. Dzięki temu jedna bransoletka lub naszyjnik z wymienionymi powyżej znakami może na co dzień przynosić nam szczęście. 

Biżuteria ze znakami zodiaku >>