Daniel Roseberry, dyrektor kreatywny Schiaparelli, przez cztery lata unikał tego motywu skorupiaków, uznając go za zbyt oczywisty w nawiązaniu do archiwalnych prac Elsy Schiaparelli. W 1937 roku Schiaparelli współpracowała z Salvadorem Dalí nad sukienką dla Wallis Simpson, której spódnica przedstawiała namalowanego homara. Kontrowersyjne umiejscowienie wywołało wrzawę, a projekt został uznany za przesiąknięty erotyzmem - i zdaje się, że to samo spotkało Zendayę.

Launchmetrics/Spotlight

Do aktorki dołączyli jej koledzy z Dune: Część druga, w tym Timothée Chalamet, Austin Butler i Florence Pugh. Cały kwartet przykuwał uwagę, ale to stylizacja Zendayi z homarem w roli głównej rozpaliła dyskusje na portalach społecznościowych. Choć sekcje komentarzy na Instagramie i Reddicie były pełne pochwał, niektórzy spostrzegawczy obserwatorzy nie mogli nie zauważyć innej interpretacji homara.

"Na początku myślałem, że to 🍆. Nie jestem pewien, czy to jest tak udane, jak ci się wydaje" - zauważył jeden z komentujących. Inny powiedział: "To pierwszy look Zendayi, który jest dla mnie zdecydowanym "nie" To jest tak... falliczne".

Jedno jest pewne: fani mogą spodziewać się kolejnych modnych momentów od Zendayi, która wyrusza w kolejną trasę promocyjną po tym, jak w związku ze strajkiem SAG-AFTRA i opóźnieniami w produkcji premiera "Dune: Część druga" została przesunięta na marzec 2024 roku.