Kiedy mniej nie znaczy lepiej

Od kilkunastu lat moda na minimalizm przybiera globalnie na sile. By żyć w zgodzie z nią ograniczamy ilość przedmiotów wokół siebie, redukujemy wystrój mieszkania, a także nieodmiennie gdy chcemy zrzucić wagę ograniczamy kalorie, liczbę posiłków oraz pulę produktów używanych do ich przygotowania. I choć w przypadku naszego otoczenia ten trend sprawdza się doskonale to w diecie wywołuje odwrotny skutek, a na sam koniec... efekt jo-jo. Czemu? Jak pokazują badania, prowadzone już od prawie 70 lat, w produktach spożywczych takich jak warzywa, owoce czy zboża widać systematyczny spadek ilości składników odżywczych. Właśnie to zjawisko powoduje nie tylko nasze tycie, ale jednocześnie jeszcze większe komplikacje w przypadku prób redukcji wagi oraz ograniczenia posiłków. Zmniejszenie wyłącznie kaloryczności codziennych posiłków wprowadza organizm w "tryb alarmowy" i zaczyna on gromadzić zapasy na czarną godzinę. Jak zatem przerwać to błędne koło?

Świadoma redukcja wagi

By zrzucić zbędne kilogramy musisz zatem dostarczyć organizmowi codziennie niezbędnych mikro i makro elementów jednocześnie zmniejszając podaż kalorii. Jeśli nie jesteś specjalistą od dietetyki zadanie może wydać się awykonalne. Dlatego warto zastosować sprawdzone zamienniki posiłków, które opracowali specjaliści. Taką propozycją są niskokaloryczne i jednocześnie pełnowartościowe odżywczo szejki w proszku marki natural mojo, które stanowią owoc pracy ekspertów z zakresu żywienia. By zaspokajały zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze ich recepturę oparto o superfoods. Do tego są niezwykle łatwe w przygotowaniu i nie wymagają gotowania. 

Superfoods na co dzień

Aby utrzymać aktualną wagę wystarczy zamienić jeden posiłek dziennie na szejk natural mojo, jeśli natomiast pragniesz zrzucić nieco kilogramów zamiany dokonujesz w przypadku dwóch posiłków. A co znajdziesz w łatwo rozpuszczalnym proszku, który w 30 sekund zamienisz w swój posiłek? Listę składników otwiera orientalna zielona herbata matcha. Japończycy konsumują ją bardzo często, dzięki czemu zachowują szczupłe sylwetki. Wszystko dzięki zawartym w niej cennym przeciwutleniaczom i składnikom odżywczym, a przede wszystkim jej właściwościom odtruwającym i pobudzający, które wspomagają twój organizm w redukcji tkanki tłuszczowej. Skąd zatem będziesz czerpać energię potrzebną do wykonywania codziennych obowiązków? O to zadba bogaty w zdrowie kwasy tłuszczowe kokos. Jego działanie wspiera skarbnica minerałów i pierwiastków śladowych, które odżywią organizm – papaja. Dodatkowo stanowi ona źródło papainy przyczyniającej się do trawienia białek i cukrów oraz wysokiej zawartości błonnika, który wywoła w tobie uczucie sytości, a przez to zmniejszy twój apetyt. W składzie znalazł się również granat czyli cenna bomba, który jednocześnie chroni organizm przed tworzeniem się w nim wolnych rodników zapewniając ci działanie anti ageing. Efektu dopełnia silnie regenerująca, lecząca stany zapalne oraz wzmacniająca układ odpornościowy kurkuma.

3, 2, 1... gotowe!

By przygotować swój szejk wystarczy wsypać ok 2-3 miarki proszku do szejkera dodać do niego ok 2,5 g oleju roślinnego i 250 ml mleka roślinnego lub o niskiej zawartości tłuszczu. Możesz także zastosować wodę, mieszać wodę z mlekiem oraz zwiększać lub zmniejszać ilość dodawanego płynu w zależności od tego jaką konsystencję posiłku wolisz. Możesz także tworzyć własne unikalne smaki mieszając różne wersje natural mojo. Do wyboru masz m.in: czekoladę, wanilią, orzecha, ciasteczka, cappucino oraz kokosa, banana, mango, truskawkę aż po jagody a nawet... cytrynowego muffina!

Więcej na www.naturalmojo.pl