W 1978 roku Bee Gees śpiewali swój słynny kawałek „Night Fever” z filmu „Gorączka sobotniej nocy”. Cały świat kołysał się w rytm tego przeboju. Kiedy jednak po latach sięgnęła po niego Kylie Minogue i zrobiła własną aranżację hitu z lat 70., fani znów go pokochali. Ta sama melodia, ale nowa elektronika i inna aranżacja robiły furorę. I podobnie wygląda historia kultowego zegarka marki Tissot, równolatka przeboju Bee Gees. W oryginalnym czasomierzu koperta została zintegrowana z bransoletą. Linia PRX pokazała niezwykłą na ówczesne czasy lekkość, unikalny styl i jednocześnie ponadczasową klasę. Kwarcowy model miał delikatną kopertę, smukłe indeksy, stalową bransoletę oraz szerokie, poprzeczne ogniwa. 

Ciekawe, że stworzona i zarejestrowana przez markę Tissot nazwa PRX stała się synonimem ponadczasowej jakości. Co oznacza ten skrót? Solidność i precyzję - z francuskiego Précise et Robuste, a „X”, czyli rzymska cyfra dziesięć, to odpowiednik wodoszczelności zegarka 10ATM (100m). Kiedy zatem marka postanowiła powrócić do swojego dziedzictwa, po raz kolejny postawiła na solidność i precyzję, zachowując dawną klasę i nawiązując do stylu vintage.

Nowa odsłona kultowego zegarka Tissot z 1978 roku

Zegarek Tissot PRX / Mat. prasowe

Nowy model PRX (do kupienia w salonach W.KRUK i na wkruk.pl) to piękny hołd oddany zegarkowi z lat 70. Tissot zachował, dopracował i podkreślił główne cechy historycznego modelu, przenosząc je na nowy poziom jakości wykończenia. Rok temu marka wprowadziła reedycję hitu w wersji większej, męskiej, 40 mm. Jednak zegarek spodobał się także kobietom, dlatego marka prezentuje teraz model mniejszy, 35 mm, ale równie piękny i elegancko nawiązujący do swojego retro poprzednika sprzed 40 lat. Cała kolekcja składa się z pięciu modeli, które różnią się kolorem tarczy (srebrna, zielona, niebieska, jasnoniebieska oraz w kolorze żółtego złota). Koperty są tutaj polerowane i satynowane, a tarcze ozdobiono szlifem słonecznym. Wydłużone, prostokątne wskazówki pokazują minuty i godziny. A indeksy indeksy i wskazówki świecą w ciemności dzięki materiałowi SuperLuminova. Całość wygląda elegancko oraz vintage - i o to właśnie chodziło.

Zegarek Tissot PRX / Mat. prasowe

A że styl retro powrócił do łask i najsłynniejsze it-girls sięgają chętnie po ubrania oraz dodatki w tym klimacie, zegarek Tissot PRX 35 mm staje się obiektem pożądania. Podobnie jak covery dawnych przebojów - wzbudza same dobre emocje i po prostu niesamowicie się podoba. A tu, dodatkowo, poza modą i stylem, mamy jakość i klasę.