Tygodnie Mody to nie jedyne miejsce gdzie można zauważyć zwrot w kierunku kobiet dojrzałych. Już w 2021 roku "Guardian" zauważył nową tendencję w mediach społecznościowych, którą nazwał  epoką „granfluencerów”. Kim oni są? To dojrzałe kobiety i mężczyźni, którzy bez względu na swój wiek, zdecydowali się rozwijać swoją karierę w popularnych kanałach społecznościowych. Z każdym rokiem przybywa ich coraz więcej, a ich konta stają się kopalnią inspiracji nie tylko dla rówieśników, ale fanów mody, w każdym wieku. Bo chociaż wiek może zobowiązywać do pewnych ram w stylizacjach, osoby, które znajdziecie na tej liście udowadniają, że nuda czy nadmierna poprawność wcale nie są ich domeną. Z publikowanego przez nie kontentu bije świeżość, pewność siebie i doskonała znajomość swojego stylu. 

Grace Ghanem

Grace to absolutny hit mediów społecznościowych. Ma 58 lat, siwe krótko ścięte włosy, styl rodem z okładem największych magazynów w branży mody i konto na Instagramie z ponad milionem fanów. Jej marka osobista za pośrednictwem świetnych modowych wideo publikowanych w mediach społecznościowych rozrasta się co miesiąc w ekstremalnym tempie. Nie ma się co dziwić jej stylizacje są bezbłędne, sami oceńcie! 

Renia Jaz

Przeglądając stylizacje Reni Jaz, na myśl od razu przychodzi zjawiskowa Sylvie z "Emily in Paris". Jest ona bowiem ucieleśnieniem szyku. Pochodząca z Łodzi influencerka, mieszka obecnie w Newcastle, ale jej stylizacjom najbliżej do Paryża. W swojej estetyce łączy projekty Magdy Butrym, Loewe czy The Frankie Shop, będąc idealnym przykładem wyznawczyni stylu "quiet luxury". 

Pilar de Arce

Pilar pochodzi z Hiszpanii i już od kilku lat inspiruje tysiące kobiet do przełamywania stereotypów zakotwiczonych w modzie dla osób dojrzałych. Jej garderoba jest odważna, bardzo aktualna i  wyrazista.

Mette Sørrig Andersen

Mette, duńska ikona mody. Jest kwintesencją scandi look. Jej stylizacje są bardzo dziewczęce, pełne kolorów i wzorów. Matte uwielbia nieoczywiste połączenia i najmodniejsze w danym sezonie trendy. Jej profil udowadnia, że ograniczenia w ubiorze ze względu na wiek nie mają sensu. Influencerka wygląda zjawiskowo w lookach, które możemy znaleźć na dużo młodszych koleżankach z branży. 

Luisa Dunn

Luisa Australijska modelka znana pod nickiem @thesilverlining_1970, stawia przede wszystkim na minimalistyczne looki. Lubi dżins i klasyczne połączenia, które każda z nas byłaby w stanie odtworzyć na bazie własnej szafy.