Stamping paznokci umożliwia szybkie stworzenie efektownego manicure’u. Wzory możesz odbić na płytce pomalowanej lakierem tradycyjnym lub hybrydowym – wszystko zależy od twoich preferencji. Czego będziesz potrzebować do stemplowania?

Jak zrobić stemple na paznokciach?

Odbicie stempli na paznokciach to jeden z ostatnich kroków. Wcześniej konieczne jest przygotowanie wzoru, zamalowanie blaszki, użycie zdrapki… Jak widać, do wykonania tego manicure potrzebne jest kilka akcesoriów.

Blaszki do stempli to nic innego jak metalowe płytki z wgłębieniami, które tworzą różne wzory. Lakier wypełnia wydrążenia, na stemplu odbija się wzór, a my po prostu przenosimy go na paznokieć. Co możemy stworzyć za pomocą stempli do paznokci? Świąteczne wzory, minimalistyczne, proste zdobienia, skomplikowane rysunki, geometryczne kształty… Możliwości są nieograniczone.

Modne paznokcie wiosna-lato 2022. Top 8 trendów według najsłynniejszych manicurzystów gwiazd i modelek

Stamping: Jakie lakiery do stempli wybrać?

Najlepszym wyborem będą specjalne lakiery do stempli. Zwykłe, tradycyjne lakiery nie są aż tak napigmentowane i nie kryją wystarczająco dobrze – jeśli ich użyjesz, wzór będzie blady. Co więcej, lakiery stworzone z myślą o stemplowaniu bardzo dobrze się rozprowadzają. Każda drobna niedoskonałość mogłaby zniszczyć wzór, dlatego istotne jest, aby lakier miał odpowiednią konsystencję. Jeśli hybryda – sięgnij po specjalny, lakier hybrydowy do stempli.

Co jeszcze się przyda do wykonania pieczątek na paznokciach? Oprócz lakieru do stempli dobrze zaopatrzyć się w zdrapki, dzięki którym można zdjąć nadmiar lakieru z blaszki. To znacznie ułatwia cały proces.

Stamping: Jak używać stempli do paznokci – krok po kroku

  1. Przygotuj odpowiednie lakiery. Wzór będzie wyglądał lepiej, jeśli użyjesz kontrastowych kolorów.
  2. Zacznij manicure tak, jak zawsze. Przygotuj paznokcie, nadaj im odpowiedni kształt, pomaluj je bazą i nałóż dwie warstwy lakieru. Za każdym razem odczekaj, aż dobrze wyschną.
  3. Zanim użyjesz stempla, sprawdź, czy lakier jest suchy. Jeśli przyłożysz stempel do nie do końca wyschniętego lakieru, manicure się nie uda.
  4. Zamaluj lakierem do stempli blaszkę z wybranym wzorkiem.
  5. Za pomocą zdrapki lub ściągaczki pozbądź się nadmiaru lakieru tak, aby pozostał on tylko we wgłębieniach.
  6. Mocno przyciśnij do blaszki stempel do paznokci.
  7. Odbij wzorek na paznokciu, przykładając do niego stempel. Żeby wzór pokrył całą płytkę paznokcia, musisz przechylać stempel na boki. Jeśli chcesz uniknąć pobrudzenia skórek wokół paznokcia, możesz użyć wcześniej ochronnego, płynnego lateksu.
  8. Gdy odbity wzór wyschnie, nałóż utrwalający top, dzięki któremu manicure dłużej będzie świetnie wyglądał.

Jeśli wykonujesz manicure hybrydowy, uzupełnij kroki utwardzaniem lakieru w lampie po każdym malowaniu. W tym przypadku dobrze zdecydować się na matowe wykończenie – stempel nie będzie się ślizgał po płytce paznokcia i łatwiej będzie odbić wzór.

Stamping: Czym zastąpić stempel do paznokci?

Jeśli zależy ci na perfekcyjnych paznokciach, użyj profesjonalnego stempla. Niektórzy polecają skorzystać z silikonowych gąbeczek do makijażu, a nawet gumek do mazania, jednak z pewnością stemplowanie jest wówczas znacznie trudniejsze, a efekt mniej efektowny.

Jaki wybrać stempel do paznokci? Przezroczysty sprawdzi się najlepiej. Wtedy nie mamy problemów z tym, aby trafić w odpowiednie miejsce na płytce paznokcia – możemy wszystko obserwować. I to też główna przewaga profesjonalnego stempla nad zamiennikami.

Co jednak możemy bez problemu zastąpić? Zdrapkę! Używamy jej, aby pozbyć się nadmiaru lakieru z blaszki i upewnić się, że wypełni on całość wzoru. Zamiast niej możemy użyć starej karty kredytowej, linijki czy nawet wizytówki.

Gdzie można kupić stemple do paznokci?

Do wykonania takiej stylizacji paznokci potrzebujesz blaszek, zdrapek, lakierów i – oczywiście – stempli do paznokci. Zestaw będzie dobrym wyborem! Wiele marek i sklepów łączy niezbędne akcesoria w zestawy, dzięki czemu możesz kupić wszystko za jednym zamachem. Bez problemu znajdziesz stemple wraz z pozostałymi dodatkami w salonach z produktami do stylizacji paznokci.

A stemple do hybryd? W przypadku manicure’u hybrydowego możesz użyć tego samego stempla, nie ma potrzeby, abyś kupowała kolejne akcesorium. Uważaj jednak na zamienniki sprzedawane na zagranicznych portalach. Często takie zestawy są gorszej jakości – wówczas stemplowanie może okazać się trudniejsze, a nawet niemożliwe do wykonania.