Advertisement

Dlaczego okolica oka jest tak ważna w odbiorze naszego wizerunku?

W codziennej praktyce bardzo często spotykamy się z niezadowoleniem pacjentów z okolicy oka. Rozmawiając z kimś patrzymy mu w oczy, zwracamy uwagę na ich kolor, położenie brwi, zmarszczki czy cienie pod oczami. To właśnie cienie nadają twarzy smutny i zmęczony wygląd. Taki obraz samego siebie przeszkadza naszym pacjentom, bo nie jest spójny z ich wnętrzem. Żeby oczy były rzeczywiście „zwierciadłem”  duszy, możemy zadbać o siebie, aby nasz wygląd korelował z naszą osobowością i usposobieniem.

Edyta Czapczyńska, specjalista chorób oczu, chirurg oczu, FEBO

Saska Clinic - Dr Radziejewska, ul.Saska 6a/4, 03-968 Warszawa, tel 600 888 988

Z czego wynika problem cieni pod oczami?

Skóra na powiekach jest bardzo cienka, dlatego prześwituje położony bezpośrednio pod nią mięsień wraz z naczyniami – nadaje to właśnie sine zabarwienie pod oczami. Dodatkowo wpływ na występowanie cieni ma budowa oczodołu. U części osób, już od dziecka występuje zagłębienie powieki dolnej, co w grze światłocienia powiększa zasinienie. O budowie okolicy oka i grubości skóry decyduje genetyka, na co nie mamy wpływu. Należy tez wspomnieć, że w procesie starzenia następuje utrata objętości policzków i dalsza utrata objętości powiek - co prowadzi do powstania tzw. „doliny łez”, a to powiększa nasz problem.

Problem zasinień powiek nasila się przy prowadzeniu niezdrowego trybu życia – kiedy stosujemy złą dietę, nie dostarczamy antyoksydantów, witamin, odpowiedniej ilości białka do organizmu przy jednoczesnym dostarczaniu do organizmu toksycznych substancji - poprzez palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, cukry proste, przewlekły stres, brak snu i odwodnienie. To wszystko spowalnia zdolności regeneracyjne naszego organizmu, a także wpływa na zaburzenia krążenia krwi także w okolicy oka.

Występują również przebarwienia powstałe w wyniku procesu fotouszkodzenia (działanie promieni słonecznych), szczególnie jeśli jednoczasowo mamy zaburzenia hormonalne, stosujemy terapię hormonalną, czy używamy niektórych preparatów do porostu rzęs.

Co możemy z tym zrobić – jak pozbyć się cieni pod oczami?

Przede wszystkim należy zadbać o zdrowy tryb życia. Prawidłowa liczba godzin snu umożliwi odpowiednią regenerację organizmu. Zdrowa dieta bogata w przeciwutleniacze, witaminy i tłuszcze nienasycone z odpowiednio zredukowaną ilością cukrów prostych dostarczy niezbędne substancje odżywcze. Picie co najmniej 2 litry wody dziennie umożliwi prawidłowe nawodnienie i oczyszczenie organizmu.

Pamiętajmy także o relaksie i o zajęciach fizycznych – pomoże to zlikwidować stres,  a więc też zwiększy zdolności regeneracyjne organizmu, a także poprawi krążenie.

Jeśli mimo wszystko nie udaje nam się zlikwidować cieni - należy wybrać się do lekarza w celu przeprowadzenia diagnostyki na obecność chorób ogólnoustrojowych takich  jak np.: anemia, niedoczynność tarczycy, choroby nerek i wątroby, alergie, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy nawet choroby pasożytnicze.

Zalecam stosowanie dobrej jakości kosmetyków w tym kremów rozjaśniających oraz kremów z filtrami UVA, UVB, IR (filtr światła podczerwonego), HEV (filtr światła niebieskiego niezwykle istotny w codziennym życiu, ponieważ chroni nas przed promieniowanie światła komputerów smartfonów, tabletów i telewizorów). Pamiętajmy zawsze o prawidłowym demakijażu

Rozwiązanie problemu cieni pod oczami u lekarza medycyny estetycznej

Dostępnym rozwiązaniem, korygującym cienie pod oczami jest Restylane Eyelight. To preparat na bazie kwasu hialuronowego, dedykowany specjalnie do okolicy oka. Jego zadanie to uzupełnienie ubytków w tej okolicy a także stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu.

Jakie efekty daje zabieg Restylane Eyelight?

Podczas konsultacji z pacjentem lekarz dobiera odpowiedni preparat. Dobór ten jest uzależniony od problemu, z którym zgłosił się pacjent. Do zaopatrzenia okolicy oka mamy do wyboru produkty oparte na peptydach, polinukleotydach, aminokwasach, witaminach czy na kwasie hialuronowym – czyli właśnie Restylane Eyelight. Dzięki zabiegowi Restylane Eyelight możemy zlikwidować zagłębienia, odbudować braki tkankowe lub podeprzeć więzadła, żeby nadać zdrowy, świeży wygląd. Efekt zabiegu utrzymuje się około 6,5 miesiąca*, ale wszystko zależy od poziomu metabolizmu naszego organizmu. Osoby ćwiczące bardzo intensywnie będą  metabolizowały produkt znacznie szybciej niż pozostałe.

W profesjonalnych klinikach, gdzie preparaty podają lekarze, używane są produkty bardzo wysokiej jakości, takie jak Restylane Eyelight. Natomiast efekt estetyczny zależy od sposobu i ilości podanego produktu. Obecnie w mocy jest hasło „mniej znaczy więcej”.

Dla kogo jest zabieg Restylane Eyelight?

Jest to zabieg dla osób dorosłych, w każdym wieku, chcących poprawić swój wygląd zewnętrzny, pożegnać się ze zmęczonym lub smutnym wyglądem - bo taki odbiór nas powodują cienie pod oczami.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat zabiegu i znaleźć gabinet, w którym lekarz wykona zabieg Restylane Eyelight zapraszamy na www.galdermaaesthetics.pl/restylane-eyelight