To wyjątkowe wydarzenie zakończyło się triumfem drużyny z Austrii. Podczas tego prestiżowego spotkania, Longines zaprezentował swoją najnowszą kolekcję zegarków, w tym oficjalny zegarek wydarzenia - Longines DolceVita x YVY. Ten elegancki model, inspirowany światem jeździectwa, wprowadza nowy wymiar do linii DolceVita. Na malowniczym Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbyła się impreza jeździecka - Warsaw Jumping CSIO4*. W duchu rywalizacji i pasji, austriacka drużyna stanęła na najwyższym podium, wygrywając to prestiżowe wydarzenie.

Belgia zajęła zaszczytne drugie miejsce, podczas gdy Ukraina stanęła na trzecim stopniu podium. Niezwykle emocjonujące chwile nagrodzono eleganckimi zegarkami Longines, które zostały przekazane zwycięzcom przez dyrektora marki Longines w Polsce, Leszka Pilcha. Te wyjątkowe zegarki stanowią wyraz uznania dla osiągnięć tych wspaniałych jeźdźców i podkreślają ducha sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie Longines DolceVita xYVY,

Oficjalny zegarek wydarzenia

Oficjalnym zegarkiem tegorocznego wydarzenia Longines EEF Series – Warsaw Jumping CSIO4* były zegarki z kolekcji Longines DolceVita x YVY. To wyjątkowe modele, które łączą elegancję z pasją do jeździectwa. Ich modnie zdobione paski ze skóry i metalowe detale podkreślają nieskazitelną jakość. Longines DolceVita x YVY to nie tylko zegarki, to także wyraz współczesnego stylu i możliwość dostosowania ich do różnych okoliczności dzięki modułowemu systemowi wymiany pasków. Dostępne w dwóch rozmiarach kopert, są one idealnym akcesorium zarówno dla doświadczonych zegarmistrzów, jak i tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zegarkami.

Longines i sporty jeździeckie

Współpraca między Longines a Europejską Federacją Jeździecką EEF wzmacnia tradycyjne zaangażowanie marki w sporty jeździeckie i sprawia, że Longines staje się jednym z głównych graczy w tej dziedzinie. Pasja Longines do świata jeździeckiego sięga roku 1869, kiedy to marka wyprodukowała swój pierwszy zegarek kieszonkowy. Niedługo później, w 1878 r., Longines opracował słynny mechanizm chronografu, umieszczony w obudowie z wygrawerowanym wizerunkiem dżokeja i jego wierzchowca. Ten typ czasomierzy, spotykany na amerykańskich torach wyścigowych od końca XIX wieku, okazał się niezwykle popularny wśród dżokejów i miłośników koni, ponieważ umożliwiał użytkownikowi odmierzanie czasu z dokładnością do sekundy. Te pierwsze kreacje, zaprojektowane w warsztatach fabryki w Saint-Imier, oznaczają pierwsze zaangażowanie firmy Longines w świat jeździectwa.