Peregrine Pearson, znany jako Perry, nie jest zwykłym 29-latkiem - jest deweloperem i potomkiem Samuela Pearsona, wizjonera stojącego za założonym w XIX wieku gigantem wydawniczym Pearson plc. Przed związaniem się z Sophie, Perry spędził trzy lata w głośnym związku z księżniczką Grecji i Danii Marią-Olimpią, który zakończył się we wrześniu.

Najnowsze zdjęcia przedstawiają 27-letnią Sophie i 29-letniego Perry'ego, wyglądających na absolutnie zauroczonych, gdy trzymali się za ręce, wymieniali uśmiechy i dzielili się pocałunkami.

Na swoją londyńską przechadzkę para wybrała styl "na luzie". Sophie, najlepiej znana z roli ognistowłosej Sansy Stark w "Grze o tron", założyła jasnoniebieską bluzę pod czarną kurtką puchową, uzupełnioną szarymi spodniami dresowymi, czarnymi okularami przeciwsłonecznymi i czapką z napisem "Aspen". Z kolei Perry miał na sobie długi płaszcz ze sztucznym futrem, szarą czapkę i czarne okulary przeciwsłoneczne.

To nie pierwszy raz, gdy zakochane gołąbki zostały "złapane na gorącym uczynku". Pod koniec października zauważono ich całujących się na dworcu kolejowym Gare du Nord w Paryżu, a następnie pojawili się na Stade de France.

Romantyczne eskapady Sophie z Perrym mają miejsce tuż po jej rozwodzie z Joe Jonasem. Piosenkarz "Wings" złożył pozew o rozwód trzy miesiące wcześniej po czterech latach małżeństwa, twierdząc, że małżeństwo jest "nieodwracalnie rozbite". Dokładając nieco dramaturgii do tej historii, Turner złożyła wcześniej pozew przeciwko swojemu mężowi, domagając się powrotu ich dwójki dzieci do Anglii. Jonas rzekomo zatrzymał ich paszporty, co doprowadziło do batalii prawnej o "bezprawne zatrzymanie", która rozpoczęła się 20 września.

W odpowiedzi Joe Jonas zakwestionował twierdzenia Sophie, stwierdzając, że osiągnęli porozumienie w sprawie współpracy rodzicielskiej. Od tego czasu byłej parze udało się osiągnąć tymczasowe porozumienie w sprawie opieki nad córkami, stwierdzając we wspólnym oświadczeniu: "Po produktywnej i udanej mediacji uzgodniliśmy, że dzieci będą spędzać czas po równo w kochających domach zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii. Z niecierpliwością czekamy na bycie wspaniałymi współrodzicami".