„Sok z żuka 2”: Winona Ryder i Jenna Ortega na pierwszym zwiastunie

Jeśli z narastającą niecierpliwością wypatrujecie drugiego sezonu „Wednesday”, pomyślcie, jakie katusze cierpieli fani „Soku z żuka”. Po ponad trzech dekadach już mało kto spodziewał się, że reżyser powróci do kultowego filmu sprzed lat. Hollywoodzcy producenci doskonale wiedzą jednak, że nostalgia przynosi niebotyczne zyski, dlatego chętnie inwestują w sequele, prequele i remaki. Przed rokiem oficjalnie potwierdzono początek zdjęć do „Beetlejuice Beetlejuice”. Z czasem wyklarowała się też kwestia castingu. W tytułowej roli ponownie wystąpił Michael Keaton. Zaproszenie na plan przyjęły również Winona Ryder i  Catherine O'Hara. W małżonkę upiornego bioegzorcysty wcieliła się z kolei Monica Bellucci. Po raz pierwszy w miasteczku Winter River zjawili się też Willem Dafoe i Jenna Ortega. Serialowa Addamsówna zagrała córkę Lydii Deetz. Wczoraj w sieci zadebiutował pierwszy trailer. Jak wypada odświeżona obsada?

„Sok z żuka 2” – o czym jest film Tima Burtona z 1988 roku?

„Sok z żuka” to czarna komedia, od której zaczęła się wielka kariera Tima Burtona. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy rodzina Deetzów decyduje się na przeprowadzkę. Niestety nie wiedzą, że ich cztery kąty zamieszkuje już para duchów. Poprzedni lokatorzy próbują pozbyć się nowych domowników i wzywają na pomoc natrętnego Beetlejuice'a. Przybysz z zaświatów skutecznie utrudni życie wszystkim bohaterom. 

„Beetlejuice Beetlejuice” – fabuła i data premiery

W drugiej części trzy pokolenia rodziny Deetzów wracają do nawiedzonego domu po nieoczekiwanym przykrym zdarzeniu. Zbuntowana Astrid odkrywa na strychu model miasteczka, co skutkuje otwarciem portalu do świata umarłych. Za kamerą znów stanął oczywiście Tim Burton. Scenariusz napisali David Katzenberg znany za sprawą „To” na podstawie Stephena Kinga oraz Seth Graham-Smith, który współpracował już z amerykańskim reżyserem przy okazji „Mrocznych cieni”. Premiera zaplanowana jest na 4 września.