W niedawno opublikowanym filmiku dla Vogue zatytułowanym "24 Hours with Sofia Richie Grainge", modelka ogłosiła wieści podczas spotkania biznesowego z projektantką Cassandrą Hobbins i jej agentką, Adee Drexler. "To chyba ściśle tajne?" - rzuciła żartobliwie, po czym dodała: "Tworzymy tę piękną linię ubrań, która podkreśla to, w czym czuję się najbardziej komfortowo".

Jako dyrektor Nudestix i znane nazwisko z wieloma współpracami urodowymi na swoim koncie, Sofia Richie Grainge niewątpliwie odcisnęła swoje piętno w świecie beauty. Nie były jej też obce współprace modowe, w tym jedna z linią jej siostry Nicole, House of Harlow. Jednak jej nowe przedsięwzięcie wygląda na samodzielny projekt, co oznacza ekscytujący debiut dla raczkującej ikony stylu.

W filmiku Sofia Richie Grainge i jej zespół przeglądali próbki tkanin, z których kaszmir był kluczowym elementem kolekcji. Ten wybór materiałów jest zgodny z modową filozofią Sofii, która zawsze skłaniała się ku czystym liniom, luksusowym materiałom i wyrafinowanym krojom. Mając w planach 80 elementów kolekcji, Sofia wyraziła swoje emocje i dumę z tak szybkiego urzeczywistnienia swojej wizji: "Jestem tym bardzo podekscytowana. Czuję, że naprawdę się udało".

Poza jej wkroczeniem na ścieżkę projektowania mody, osobisty styl Sofii od miesięcy zwraca na siebie uwagę. Od jej oszałamiającego trio sukien ślubnych Chanel po wyzywającą przezroczystą spódnicę z cekinowym haftem i szykowny zestaw w kratę na Paryskim Tygodniu Mody, modelka nieustannie zachwycała świat swoimi stylizacjami.

 

"Jestem naprawdę dumna z tego, gdzie teraz jestem, ponieważ wyrażam siebie poprzez moje ubrania", zwierzyła się ze swojej drogi w modzie. "Nikt nie ma na mnie wpływu. Po prostu naprawdę czuję się sobą".

Na razie pozostaje nam tylko czekać z zapartym tchem na oficjalną odsłonę kolekcji.