Aż trudno w to uwierzyć... Często nic nie zapowiadało tych rozstań, a fanom wydawało się, że ich idole są ze sobą szczęśliwi. Niestety gwiazdy same potwierdzały te doniesienia, albo jako pierwsze publikowały informacje o ich statusie związku.  

Zoe Kravitz i Karl Glusman

Ledwo rok się zaczął, a show-biznes miał już co komentować. Wydawałoby się, że 32-letnia Zoe Kravitz i starszy o rok Karl Glusman są parą idealną, co więcej, zaledwie 18 miesięcy wcześniej wzięli ślub. Niestety, córka Lenny'ego Kravitza zdecydowała się złożyć papiery rozwodowe (podobno zrobiła to jeszcze w grudniu), a media o wszystkim dowiedziały się 3 stycznia. Powód rozstania nadal nie jest znany. 

Zoë Kravitz i Karl Glusman zaczęli spotykać się w 2016 roku, zaręczyli dwa lata później, a w 2019 wzięli cichy ślub (w tajemnicy i na miesiąc przed planowaną datą). Ceremonia odbyła się w paryskim domu ojca aktorki, a wśród zaproszonych gości byli Nicole Kidman (która była nawet kiedyś zaręczona z Lenny'm), Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Laura Dern, Eddie Redmayne, Abbey Lee Kershaw, Chris Pine, Marisa Tomei, Aaron Taylor-Johnson, Ashley Benson i Cara Delevingne, czy Denzel Washington.

Jaime Lorente i Maria Pedraza

Mogliśmy ich podziwiać w hitach Netflix - oboje zagrali w takich serialach jak "Dom z papieru" czy "Szkoła dla elity". Niestety w pierwszym tygodniu stycznia media podały, że Jaime Lorente i Maria Pedraza zdecydowali się rozstać po ponad dwóch latach związku. Hiszpańscy dziennikarze ujawnili, że aktorzy przestali obserwować się na instagramie oraz wykasowali wspólne zdjęcia. 

29-letni Jamie i młodsza o pięć lat Maria zaczęli się spotykać w 2018 roku, po tym jak poznali się na planie wspomnianej "Szkoły dla elity". Ich ostatnie wspólne zdjęcia pochodzą z ubiegłorocznych wakacji. 

Ben Affleck i Ana de Armas

Paparazzi mają setki zdjęć tej pary, gdy Ben Affleck i Ana de Armas robili zakupy, spacerowali z psami czy jeździli na motocyklu 48-letniego aktora. Komentowano, że 32-letnia de Armas świetnie wpływa na Afflecka. Niestety po kilku miesiącach związku gwiazdy postanowiły się rozstać. "Ben nie spotyka się już z Aną" - podał magazyn People pod koniec stycznia. "To ona zdecydowała się to zakończyć. Ich relacja była skomplikowana. Ana nie chciała być cały czas w Los Angeles, a Ben musiał ponieważ jego dzieci mieszkają w LA. (...) Są na różnych etapach życia, ale jest tam głęboka miłość i wzajemny szacunek. Ben nadal pracuje nad sobą. Ma zaplanowane trzy projekty i pragnie być dobrym ojcem."

Ben Affleck i Ana de Armas poznała się na planie filmu "Deep Water" na początku 2020 roku. Amerykanin ma trójkę dzieci z małżeństwa z Jennifer Garner: 14-letnią Violet, 11-letnią Seraphinę i 8-letniego Samuela.

Ioan Gruffudd i Alice Evans

Ioan Gruffudd i Alice Evans poznali się na planie filmu "102 dalmatyńczyki" w 2000 roku. Ślub wzięli siedem lat później, a dziś są rodzicami dwóch córek. Niestety pod koniec stycznia aktorka ujawniła na Twitterze, że po 20 latach związku Gruffudd zdecydował się odejść od rodziny: "Ja i nasze córki jesteśmy zaskoczone i smutne. Nic nie wskazywało na powód oprócz tego, że on 'już mnie nie kocha'". 

Elliot Page i Emma Portner

O Page'u zrobiło się głośno w grudniu ubiegłego roku, gdy aktor obwieścił jest transmężczyzną i będzie odtąd używać imienia Elliot, zamiast Ellen. "W końcu kocham siebie na tyle, by móc być autentycznie sobą" - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu zamieszczonym przez gwiazdę. 

Przypomnijmy, 14 lutego 2014 Page ujawnił, że jest lesbijką, a na początku 2018 roku ożenił się z tancerką Emmą Portner. 26 stycznia amerykańskie media podały, że Elliot i Emma wnieśli sprawę o rozwód do sądu w Nowym Jorku. 

Simon Baker i Rebecca Rigg

Kolejna przykra wiadomość, tym bardziej, że para była małżeństwem przez 29 lat! 51-aktor i o dwa lata starsza aktorka zdecydowali się na separację - podały media w styczniu, choć podobno ich związek zakończył się już w kwietniu ubiegłego roku. "Pozostajemy bliskimi przyjaciółmi, a nasza trójka dzieci zawsze będzie najważniejszym punktem naszego życia" - przyznała była para we wspólnym oświadczeniu opublikowanym na łamach People. Mają trójkę dzieci: 27-letnią Stellę, 22-letniego Claude'a i 19-letniego Harry'ego.

Simon Baker i Rebecca Rigg poznali się w latach 90. i grali razem w australijskiej telenoweli "E Street". 

Rebel Wilson i Jacob Busch

Media i fani aktorki dowiedzieli się wszystkiego z instagrama aktorki, która przyznała, że znów jest singielką. Ostatnie wspólne zdjęcia Rebel i Jacoba pochodzą z okresu Bożego Narodzenia. O tym, że byli w związku dowiedzieliśmy się  we wrześniu, gdy razem zapozowali fotografom na Monte-Carlo Gala For Planetary Health w Monako. 

Daisy Edgar-Jones i Tom Varey

O nie! 22-letnia gwiazda serialu "Normalni ludzie" i o siedem lat starszy aktor rozstali się po dwóch latach związku - podał Page Six. Para poznała się na planie show "Pond Life". Podobno aktorka przeprowadziła się do domu rodziców w północnym Londynie. "Daisy dostała wiele propozycji i czuje, że musi postawić swoją karierę na pierwszym miejscu. Tom również jest bardzo oddany swojej karierze i chce dla nich wszystkiego, co najlepsze".

Kim Kardashian i Kanye West

Jako pierwszy o sprawie napisał portal TMZ, który specjalizuje się m.in. w informacjach o rozwodach gwiazd. Słynny tytuł podaje, że pozew rozwodowy złożyła  Kim Kardashian West. Celebrytka prosi sąd o rozpatrzenie wspólnej opieki nad czwórką dzieci pary. Podobno Kanye zgadza się na wspólne rodzicielstwo (tak zwany "co-parenting"). Media podają również, że gwiazdy mają umowę przedmałżeńską, której żadna ze stron nie kwestionuje, a nawet więcej, zależy im na jak najszybszym osiągnięciu porozumienia w sprawie "ugody majątkowej". TMZ nie ujawnia jednak daty separacji pary - tej informacji nie podano w dokumentach.

"Wiele źródeł powiązanych z gwiazdą podaje, że Kim była gotowa zakończyć wszystko po wybuchach Kanye, gdyby nie to, że Kanye przechodził przez poważny epizod choroby dwubiegunowej. Czuła, że to byłoby okrutne - skończyć związek, gdy on nie czuł się dobrze" - ujawniło TMZ.

Kim Kardashian West  i Kanye West poznali się w 2000 roku. Raper pojawił się nawet w słynnym reality-show "Z kamerą u Kardashianów", a w 2012 West wyznał Kim miłość w piosence "Cold" z 2012 roku. Rok póżniej doszło do zaręczyn, a w 2014 roku para wzięła huczny ślub we Florencji.

To trzeci rozwód dla Kim Kardashian - wcześniej gwiazda była żoną producenta Damona Thomasa i koszykarza Krisa Humphriesa (rozwiedli się po 72 dniach małżeństwa). To pierwsze małżeństwo Kanye Westa.