Simone Rocha x H&M: zdjęcia lookbookowe kolekcji ujrzały światło dzienne

"Mam nadzieję, że rzeczy z tej kolekcji będą noszone i cenione przez wiele lat. Zostały one stworzone z inspiracji i pomysłów, które ukształtowały mnie i moją markę w ciągu ostatnich 10 lat. Jestem szczęśliwa i bardzo podekscytowana, widząc je zinterpretowane i wystylizowane z zupełnie nowy i inny sposób" opowiada Simone Rocha. Projektantka, która odpowiada za nową kolekcję H&M pod znakiem high fashion, zdecydowała się zaprojektować ubrania nie tylko dla kobiet, ale też pierwszy raz także dla mężczyzn i dzieci. Nie zabraknie tutaj perłowych i kwiatowych spinek, kokard do włosów, opasek i krzykliwych plastikowych kolczyków-kwiatów, obszernych romantycznych płaszczy, koszulowych bluzek z nadmuchanymi rękawami i koralikami zdobiącymi kołnierze, swobodnych T-shirtów, butów z perełkami, tiulowych i ukwieconych sukienek flirtujących z orientalnym stylem oraz tych w stylu romantic retro. Kolorystycznymi motywami przewodnimi zostały  róż, biel, czerń, czerwień, a wśród wzorów nie zabrakło charakterystycznej kraty. "Ważnym elementem kolekcji są akcesoria - buty zdobione perłami, czerwone baleriny z piórami, kolorowe tiary i opaski, kolczyki z koralików i kokardy do włosów" czytamy w informacji prasowej. Dla mężczyzn Rocha zaprojektowała bajkowe garnitury, swetry, brogsy z podeszwą z Perspexu i "frywolne" trencze, a z myślą o dziewczynach - urocze sukienki, spinki, skarpety i dresy.

Simone Rocha wiosna-lato 2021. Polemika z tradycją>>

Spodziewajcie się wpływów, które ukształtowały świat projektantki (przebłyski stylu dworu Tudorów, dzikich kwiatów, portretów i fotografii, lalek i zabawek).

Na spokojnych i cukierkowych zdjęciach lookbooka tej kolekcji wśród modelek możemy wypatrzeć osoby, z którymi Simone Rocha jest blisko na co dzień. To Jess Maybury, Bimpe, Jan Baibook, Tess McMillan, Aramish Mangi, Jeremiah Berko Fordjour i Jethro Sapon, którzy pozowali przed obiektywem Bena Tomsa w stylizacjach Robbie'ego Spencera, wieloletniego współpracownika projektantki. Miały one podkreślać warstwowy charakteru ubrań i przedstawaiać niezliczone sposoby łączenia czy dopasowywania elementów. 

Te ubrania będą nosić niedługo wszystkie skandynawskie influencerki. Oto 5 najlepszych kolekcji Copenhagen Fashion Week>>

H&M x Simone Rocha: ceny ubrań z kolekcji

Lookbook to jednak nie wszystko - jednocześnie H&M pokazało packshoty wszystkich produktów oraz zdradziło, ile będzie kosztować kolekcja Simone Rocha x H&M. Klasycznie już są to kwoty większe niż standardowych ubrań szwedzkiej sieciówki, ale tańsze od tych solowo projektowanych przez Rochę. Jakie są więc ceny ubrań? Bardzo zróżnicowane. Przykładowo za sukienkę z metką Simone Rocha x H&M trzeba będzie zapłacić od 499 zł do nawet 799 zł, za wiszące kolczyki 149,90 zł, opaskę - 199 zł, torebkę na ramię i dresowe spodnie - 229 zł, a za baleriny 699 zł. Mężczyźni na bluzę lub T-shirt będą musieli wydać 229 zł, marynarka to koszt 599 zł, a trencz 799 zł. Za skompletowanie dziecięcej garderoby u Simone Rocha x H&M zapłacimy już trochę mniej: 59,90 zł za T-shirt, 24,90 zł za skarpetki czy 199 zł za ogrodniczki i 229 zł za sukienkę. 

Zdjęcia całej kolekcji H&M x Simone Rocha wraz z cenami poszczególnych produktów znajdziecie już w naszej galerii. Kolekcja Simone Rocha x H&M będzie dostępna w sprzedaży od 11 marca.

Simone Rocha w H&M! Szwedzka sieciówka podjęła współpracę ze słynną projektantką. Pierwsze zdjęcia>>