Niemal nieustannie chcemy podnosić sobie poprzeczkę. Niejednokrotnie ustawiając ją zbyt wysoko, by móc sprostać własnym oczekiwaniom. Czas, by nieco zwolnić, docenić siebie oraz inne kobiety. Skończyć z krytycznymi ocenami oraz porównywaniem. Zamiast nich, wybrać wzajemne wsparcie. Inspirujmy się, pomagajmy, kibicujmy, dmuchajmy sobie nawzajem w skrzydła. Współdziałanie napędza kreatywność i sprawczość. Siła jest kobietą, a kobiety są siłą.

Dźwigamy na swych barkach różne ciężary, mamy za sobą odmienne doświadczenia. Bądźmy dla siebie wyrozumiałe. Bądźmy wyrozumiałe dla innych. Bez względu na wiek czy rozmiar, towarzyszą nam kompleksy, ale to nie na nich powinnyśmy się skupiać. Energia podąża za uwagą. Skierujmy ją na naturalne piękno i dobro. Zaakceptujmy siebie takimi jakimi jesteśmy, by następnie łatwiej było nam pokochać nie tylko siebie, ale i innych.

Często najwięcej słów krytyki pada w stosunku do naszych ciał. Operacje, poród, nadmiar pracy czy stresu, niepełnosprawność, gwałtowny przyrost lub znaczna utrata wagi. Nasze ciała pozwoliły nam przejść i znieść wystarczająco wiele, by obdarzyć je miłością. Polubić je. Nie musisz zawsze być na 100 procent, swoją „najlepszą wersją siebie”. BĄDŹ SOBĄ. Taką, jaką jesteś. Prawdziwa, niedoskonała, ze strachem i wątpliwościami. I z tą autentycznością pokaż się światu i samej sobie przed lustrem. 

Każda z nas jest inna. Także w kwestii wyglądu. To czyni nas wyjątkowymi i sprawia, że piękno jest różnorodne, nie ma jednego słusznego kanonu. Nie pozwól, by Twój rozmiar, wzrost, cellulit czy rozstępy miały definiować Twój ubiór. Twoje ciało tak samo jak wnętrze zasługują na szacunek. To od Ciebie zależy czy je nim obdarzysz. Pokochaj siebie bezwarunkowo, bez żadnego „ALE”.

Wreszcie, nie bój się swoich emocji, uzewnętrzniaj je, to pogłębia więzi. Śmiej się, tańcz, krzycz, wyrażaj siebie. Szczególnie w grupie, gdzie siła przekazu jest jeszcze większa. Wspieraj inne kobiety, by sama poczuć ich wsparcie. Otwórz serce. Żyj pełnią życia! 

Nudyess Chapter 10 

Podążając z nurtem body positive oraz zachęcając kobiety do pełnej akceptacji siebie, NUDYESS prezentuje nową kolekcję Chapter 10. Wierne minimalistycznej estetyce, trzymamy się jednolitej palety barw oraz dobrze już znanych krojów i fasonów.

Tym razem jednak, najnowszej linii towarzyszy zupełnie niezwykła kampania, do której zaprosiłyśmy Womanifesto pod przewodnictwem choreografki Ilony Bekier-Ekwa - mówią założycielki Nudyess.

Nudyess x Womanifesto

Womanifesto to spektakl taneczny, a także projekt artystyczny stworzony przez kobietę i z myślą o kobietach. Choreografka Ilona Bekier-Ekwa kierując się wieloletnim doświadczeniem oraz intuicją, stworzyła przestrzeń do rozwoju dla artystycznie uzdolnionych kobiet, w której wiek, wzrost, waga czy typ sylwetki nie mają żadnego znaczenia. Liczy się wiarygodność oraz nieskrępowana prawda. Spektakl opowiada prawdziwe historie, które napotkały uczestniczki w trakcie ich życia.  Kobiety Womanifesto są inspiracją dla każdej z nas. Zupełnie od siebie różne, wzajemnie się wspierają, wspólnie pokonują wszelkie bariery oraz strach, dodatkowo budując swoją pewność siebie, co znajduje odzwierciedlenie na scenie. Womanifesto stało się przestrzenią łączącą pochodzące z całkowicie różnych światów i środowisk kobiety. Dało im przestrzeń do wyrażania siebie oraz podążania za marzeniami. To prawdziwy przykład idei siostrzeństwa, która dla Nudyess jest szczególnie ważna.

Manifestacja prawdy poprzez taniec i połączenie jej z modą są właśnie tym, na czym oparta została kampania Nudyess x Womanifesto. Zależało nam na tym, by zdjęcia były dynamiczne, pełne ruchu, a przy tym stanowiły idealnie zgraną całość. Skupiają się na ukazaniu kobiecej wspólnoty, siły więzi oraz emocji z nimi związanych, ale także naszego wewnętrznego indywidualizmu.

Niecodzienną współpracą chcemy zachęcić nią kobiety do wzajemnego wsparcia, a jednocześnie ukazać siłę tkwiącą w naszej różnorodności. Wierzymy, że wspólnie możemy zdziałać więcej. Każda z nas jest inna. Piękna zarówno w środku, jak i na zewnątrz. To właśnie dzięki temu możemy się nawzajem inspirować i odkrywać siebie na nowo podkreślają zgodnie Sandra Do Manh i Agnieszka Sołoń.

Foto. Katarzyna Milewska
Choreografia: Ilona Bekier - Ekwa
Makeup: Zuzanna Nowacka
Hair: Michał Sadowski
Stylizacje: Agnieszka Sołoń & Sandra Do Manh